Uudised
|
Autor: Eesti Ajaloomuuseum
Näituse "Anne Veski. Tähelend" avapidu 6. veebruaril
6. veebruaril avame Maarjamäe lossis eksklusiivse avapeoga näituse "Anne Veski. Tähelend". Külastajatele on näitus avatud 7. veebruarist 26. juulini 2020.

Näitusel näeb armastatud laulja karjääri algusaegade esinemiskostüüme oma täies hiilguses. Tagasivaade staari riidekappi sisaldab Tallinna Moemaja pärle ja ka kuulsas Moskva Suure Teatri ateljees valminud kõigi Eesti naiste unistust – punast "Hea tuju laulu" kleiti. Näitusel saab vastatud küsimus – kuidas särada laval ka siis, kui sul on seljas vabriku "Võit" sukahoidjakangast smoking? Milline oli Anne Veski "Roosiaia kuninganna" kleidi saatus? Saad teada, millised on Anne Veski lemmikkostüümid ja mis on nende saatus!

6. veebruaril kell 18.00 algav avapidu annab võimaluse näha näitust koos Anne Veski ja kuraator Marion Laevaga, lisaks muusikalised ja tantsulised etteasted, melu ja hea tuju. Avapeole saab pileteid osta siin.


Avapeo ajakava:
  • 18.00 uksed, võimalus teha staariplakat
  • 18.30 avamiskontsert koos Anne Veski ja tantsutrupiga
  • 18.45 näituse pidulik avamine, ringkäik näitusel koos Anne Veski ja näituse kuraator Marion Laevaga
  • 19.00 Ahto Külveti (Psühhoteek) muusikaline loeng: "Eesti popmuusika vinüülidel - Anne Veski ja Мелодия fenomen" Maarjamäe restoranis
  • 21.30 peo lõpp

Kuraator: Marion Laev (Eesti Kunstiakadeemia), konsultant Aimar Ventsel (Tartu Ülikool)
Videoklipid: Hindrek "Masa" Maasik, Margit Ossipova
Kujundaja: Kärt Loopalu, Superellips OÜ
Graafiline disain: Pamela Sume ja Valter Jakovski, Ruum 414 OÜ