Ekskursioonid
Eesti Ajaloomuuseumi näitustel saab ülevaate Eesti värvikast ajaloost – seda nii eksponaatide, lugude kui ka filmiprogrammide vahendusel. Kui on huvi mõne teema või ajastuga põhjalikumalt tutvuda, on võimalik tellida ekskursioone kõikidele näitustele Suurgildi hoones ja Maarjamäel.

Ekskursioonid Suurgildi hoones
Ekskursioonid Maarjamäel

Ekskursioonigrupi suurus on kuni 25 inimest. Hinnale lisandub grupipileti hind.

Oma giidiga ekskursiooni läbiviimine Maarjamäe lossipargis ja välinäitustel on tasuline ja palume giididel teavitada muuseumi grupi tulekust e-posti aadressil: tellimus@ajaloomuuseum.ee.

Hind 3 eurot/osaleja tuleb tasuda Maarjamäe lossi kassasse, giid tasuta.

UUS! Vanalinna kirjeldustõlkega ekskursioon!

Kirjeldustõlkega vanalinna ekskursioon on mõeldud pimedatele ja vaegnägijatele ning nende saatjatele. Kõikidest hoonetest on valmistatud ka taktiilsed pildid. Ekskursiooni keskmes on keskaegse Tallinna jaoks olulist rolli mänginud hooned ja paigad nagu: Tallinna raekoda, Raekoja plats, Raeapteek, Pühavaimu kirik, Suurglidi hoone ning lisaks uusaegne Mustpeade maja. Tähelepanu all on nii silmapaistvad hooned ise kui nende nende roll toonases ühiskonnas. Lisaks põnevatele teadmistele arhitektuurist, kuuleb mida müüdi armurohuna Raeapteegis, kuidas käis kohtumõistmine keskajal ning kes tõid esimese jõulupuu Raekoja platsi.

Ekskursioon algab Mustpeade hoone eest (Pikk tn 26) eest ning lõppeb Raekoja platsil. Marsruuti on soovi korral võimalik läbida ka teistpidi.

Ekskursioon valmis koostöös, Eesti Ajaloomuuseumi ja Arhitektuurimuuseumiga.

Kirjeldustõlgete ja taktiilsete plaanide valmimist toetas Kultuuriministeerium.

Kestus: 90 min–120 min

Hind: 45 €/ grupp

Tellimisperiood: aprill–september

Grupi suurus: kuni 10 inimest

Lisainfo ja tellimine: tellimus@ajaloomuuseum.ee

Lähiajaloo kirjeldustõlkega ekskursiooni kohta uuri siit: Ekskursioonid — Vabamu