Juurdepääsetavus

Teksti suurus
Reavahe kõrgus
Kontrastsus
Teised valikud

Ekskursioonid Suurgildi hoones

  [toggle-title]

Suurgildi hoone ekskursioon

[/toggle-title] [toggle-content]Hoone ajalugu, relvakamber, harulduste näitus.
  
Ekskursiooni kestus: 1 h
Grupp kuni 25 inimest
Eesti keeles: 36 eurot
Võõrkeeles (vene, inglise, saksa, soome) 51 eurot
Lisandub muuseumipileti hind.[/toggle-content] [toggle-title]

Ekskursioon näitusel „Miks Eesti ei ole kuningriik?“

[/toggle-title][toggle-content]Muinasaja ühiskonna identiteet ja võimusuhted on kirgi kütnud viimased paarkümmend aastat. Näitusega „Miks Eesti ei ole kuningriik?“ tõstame need teemad taas esile ja küsime, kuidas toimis Eesti aladel ühiskond muinasaja lõpusajanditest kuni Jüriöö ülestõusuni keskajal. Mis siin läks teisiti või sarnaselt võrreldes naabermaadega, kus olid juba oma kuning- või vürstiriigid?  

Ekskursiooni kestus: 1 h
Grupp: kuni 25 inimest
Eesti keeles: 36 eurot
Võõrkeeles: (vene, inglise, saksa, soome) 51 eurot
Lisandub muuseumipileti hind.[/toggle-content][toggle-title]

Ekskursioon “Raeapteeker Burcharti kiusatus”

[/toggle-title][toggle-content]Tuuril saame teada, millega tegeles üks heal järjel, haritud ja lugupeetud härrasmees 19. sajandil. Tutvume raeapteeker Johann Burchart VIII hobiga, milleks oli antikvaarsete esemete kogumine. Raeapteegis pakutakse vanade traditsioonide kohaselt degusteerimiseks kuulsat vürtsveini klaretti (vürtsveini), soovijatele ürditeed. Burcharti seiklus algab Raeapteegis ja lõpeb Suurgildi hoones.

Ekskursiooni kestus: 2 h
Grupp: 10 - 20 inimest
Hind: 21 eurot/osaleja[/toggle-content][toggle-title]

Kirjeldustõlkega vanalinna ekskursioon

[/toggle-title][toggle-content]Ringkäik on mõeldud pimedatele ja vaegnägijatele ning nende saatjatele. Kõikidest hoonetest on valmistatud ka taktiilsed pildid. Ekskursiooni keskmes on keskaegse Tallinna jaoks olulist rolli mänginud hooned ja paigad nagu: Tallinna raekoda, Raekoja plats, Raeapteek, Pühavaimu kirik, Suurgildi hoone ning lisaks uusaegne Mustpeade maja. Tähelepanu all on nii silmapaistvad hooned ise kui nende roll toonases ühiskonnas. Lisaks põnevatele teadmistele arhitektuurist, kuuleb mida müüdi armurohuna Raeapteegis, kuidas käis kohtumõistmine keskajal ning kes tõid esimese jõulupuu Raekoja platsi.
Ekskursioon algab Mustpeade hoone eest (Pikk tn 26) eest ning lõppeb Raekoja platsil. Marsruuti on soovi korral võimalik läbida ka teistpidi.
Ekskursioon valmis koostöös, Eesti Ajaloomuuseumi ja Arhitektuurimuuseumiga. Kirjeldustõlgete ja taktiilsete plaanide valmimist toetas Kultuuriministeerium.
Lähiajaloo kirjeldustõlkega ekskursiooni kohta uuri siit: Ekskursioonid — Vabamu
 
Ekskursiooni kestus: 1,5-2 h
Grupp: kuni 10 inimest
Hind: 51 eurot/grupp
Tellimusperiood: aprill-september[/toggle-content]


Ekskursiooni tellimiseks palun täitke vorm.

Email again: