Juurdepääsetavus

Teksti suurus
Reavahe kõrgus
Kontrastsus
Teised valikud

Rikkumistest teavitamine

Tööalase tegevusega teatavaks saanud EL õiguse rikkumisest saab teavitada e-posti aadressil post@ajaloomuuseum.ee

Suuliselt saab rikkumistest teada anda vahetul kohtumisel, mille osas palun aeg kokku leppida helistades +372 696 8600. Asutuseväliselt võib anda rikkumistest teada valitsevale, järelevalvepädevusega Kulutuuriministeeriumi siseaudiitorile e-posti aadressil KUM_ELoigusterikkumine@kul.ee või vahetul kohtumisel leppides selleks aja kokku telefonil +372 628 222. Asutusevälise teavituskanali võib rikkumisest teavitamiseks valida ka ilma asutusesisest kanalit eelnevalt kasutamata.

Teavitajal on õigus anda rikkumisest teada üldsusele, juhul kui asutusesisene ja/või asutuseväline teavitus on jäänud tulemuseta või sootuks menetlemata.

Millest võib teavitada?

Tööalasest Euroopa Liidu õiguse rikkumisest teavitaja kaitse seaduse (TÕRTKS) § 2 lõike 1 tähenduses loetakse rikkumiseks tööalase tegevusega teatavaks saanud Euroopa Liidu õigusest tulenevate nõuete rikkumist samas lõikes nimetatud valdkondades.

Sihtasutuses saab teavitada järgnevates valdkondades toime pandud rikkumistest:

  • - riigihanked

  • - eraelu puutumatuse ja isikuandmete kaitse

  • - võrgu- ja infosüsteemide turvalisus

Kes võivad rikkumisest teavitada?

  • - töölepingu või muu võlaõigusliku lepingu alusel tööd tegev isik

  • - sihtasutuse juht ja kontrollorgani liige

  • - vabatahtlikuna tegutsev isik

  • - isik kelle töösuhe on lõppenud

  • - praktikal olev isik

  • - lepingueelsetes läbirääkimistes sh töösuhte sõlmimise protsessis olev või lepingut muul viisil ette valmistav isik

  • - asutuse lepingupartneri juures mistahes eelnimetatud vormis töötavad isikud

Rikkumisest teavitajal peab olema põhjendatud alus arvata, et rikkumist on vahetult alustatud või rikkumine on lõpule viidud ning esitatud teave vastab tõele. Keelatud on teadvalt ebaõige rikkumisteate esitamine.

Kes teavitustega tegeleb?

Rikkumisteadete vastuvõtmise ja menetlemisega tegeleb SA Eesti Ajaloomuuseum, kes vajadusel kaasab protsessi valdkonna spetsialiste ja muid pädevaid isikuid või edastab teate edasiseks menetlemiseks selleks pädevale isikule või asutusele.
Teavitajale antakse tagasisidet nii teate vastuvõtmise, menetluse käigu kui järelmeetmete rakendamise kohta.

  • - Teavitajale saadetakse rikkumisteate kättesaamise kohta kinnitus 7 päeva jooksul pärast teate kättesaamist. Kui teade ei kuulu seaduse kohaldamisalasse ning teavitajale ettenähtud kaitse ei kohaldu, teavitatakse sellest rikkumisteate esitanud isikut.

  • - Teate menetlemiseks ebapiisava pädevuse korral, edastatakse teade esimesel võimalusel, kuid hiljemalt 5. tööpäeval pärast teate vastuvõtmist, pädevale asutusele, informeerides sellest teavitajat.

  • - Teavitajale antakse tagasisidet järelmeetmete rakendamise ja rikkumise menetluse lõpptulemuse kohta esimesel võimalusel, kuid hiljemalt 3 kuud või asutusevälise teavituskanali kaudu rikkumisest teavitamise korral põhjendatud juhul 6 kuud pärast rikkumisteate kättesaamist.

  • - Teavitust ja tagasisidet ei anta, kui teavitaja on tagasiside saatmise otsesõnu keelanud või on põhjust arvata, et see seaks ohtu teavitaja konfidentsiaalsuse või teade on esitatud anonüümselt.

Rikkumisteated säilitatakse 3 aastat alates teavitajale tagasiside andmisest.

Kuidas me teavitajat kaitseme?

Tagatakse rikkumisest teavitamise fakt ja teavitanud inimese ning teiste heas usus arvamust avaldanute konfidentsiaalsuse. Teavitaja isiku võib avaldada üksnes tema nõusolekul.

Teavitajale tagatakse kaitse rikkumisest teavitamise tõttu survemeetmete rakendamise eest TÕRTKS sätestatud alustel ja tingimustel.