Kodus tegutsemist
picture

Koerateemaline kollaažikonkurss – „Elu koera nahas“, mis kestab 14. aprillini 2022! Konkursi idee on inspireeritud Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis avatud perenäitusest
Koopast kaissu. Koera ja inimese lugu.

Kollaažikonkursile ootame osalema lapsi kolmes vanuserühmas: lasteaed, 1.-3. klass ning 4.-6. klass. Osaleda võib nii individuaalselt kui kogu klassi või rühmaga. Et teemat paremini avada, on valminud ka õppevideo, kus kunstnik Kaia Rähn kõneleb ja näitab, kuidas kollaaži teha ning mil moel kõige paremini selle tehnika mängulisust oma kunstniku-idee teenistusse rakendada.

Loe täpsemalt ja vaata õppevideot SIIT!


Vahvad tegelased värvimiseks

Ajaloomuuseumis elavad Kutsu-Juku, Marakratt, Gildi Gilbert ja Sinine Lõvi, värvi nad ära!  


Laste Vabariigi sümbolid joonistamiseks

Laste Vabariik on lõbus ja õpetlik keskkond Maarjamäe lossis, kus võim on laste käes. Millised võiksid olla Laste Vabariigi lipp, vapp ja tunnused?

Georg Otsa kostüümid värvimiseks

21. märtsil 2020 oli laulja ja näitleja Georg Otsa 100. sünniaastapäev. Selleks puhuks avasime vanalinnas Suurgildi hoones näituse „Georg Ots, armastan sind!“, mis jutustab tema lugu läbi austajate silmade. Laste jaoks valmistasime värvimislehed Georg Otsa kostüümikavanditest, mis on hoiul muuseumi kogudes.

Igal värvimislehel on kaks kavandit, mees- ja naistegelase kostüümid.

Meisterda ise taumatroop - optiline mänguasi


Meisterda ise hologramm - seade kolmemõõtmelise kujutise vaatamiseks

Meisterda butafoorne teatrimuffin