Ekskursioonid Maarjamäel
picture
Maarjamäe ajalookeskuses saab tellida ekskursioone Filmimuuseumi ja  Maarjamäe lossi näitustel, samuti kogu keskust või lossi ümbruses olevat mäluparki hõlmavat ringkäiku. 

Oma giidiga ekskursiooni läbiviimine Maarjamäe lossipargis ja välinäitustel on tasuline ja palume giididel teavitada muuseumi grupi tulekust e-posti aadressil: tellimus@ajaloomuuseum.ee. Hind 3 eurot/osaleja tuleb tasuda Maarjamäe lossi kassasse, giid tasuta.

  • Giidituur näitusel "Klaasimeistrid. Eesti klaasitööstuse ajalugu".
Tutvudes giidituuril põhjalikult näitusega "Klaasimeistrid", saate tervikliku ülevaate Eesti klaasitööstuse ajaloost ja olulisematest klaasitootjatest. Näeme klaasi kogu tema ilus - ekspositsioon algab vanimate Eestist leitud klaasesemetega ning lõpeb tänase klaasitoodanguga. Saame selgeks, millal oli Eesti klaasitööstuse kuldaeg ning miks on jätkuvalt nii populaarne nõukogudeaegne "Tarbeklaasi toodang"

Ekskursiooni kestus: 1 h
Grupp kuni 25 inimest
Eesti keeles: 35 eurot
Vene, inglise ja soome keeles: 50 eurot
Lisandub muuseumipileti hind.
Lisainfo ja tellimine: tellimus@ajaloomuuseum.ee


  • Anne Ruussaare kuraatorituur näitusel "Klaasimeistrid. Eesti klaasitööstuse ajalugu". 
Ekskursiooni käigus annab näituse kuraator ja Eesti üks parimatest klaasiajaloo tundjatest Anne Ruussaar põhjaliku ülevaate Eesti klaasitööstuse ajaloost ning erinevates vabrikutest toodetud klaasesemetest. Tutvume nii vanimate Eestist pärit klaasesemete, klaasitööstuse kuldajaks nimetatud kahe sõja vahelise perioodi klaasivabrikute toodanguga ning jõuame läbi nõukogude perioodi ja "Tarbeklaasi" välja tänasesse päeva.

Ekskursiooni kestus: 1 h
Grupp kuni 25 inimest
Eesti keeles: 6
0 eurot
Lisandub muuseumipileti hind.
Lisainfo ja tellimine: tellimus@ajaloomuuseum.ee

  • Krista Sarve kuraatorituur näitusel "Plakatinaised. Eesti, Taani ja Hiina ideoloogiline plakat".
Ekskursiooni käigus tutvustab näituse kuraator Krista Sarv Taani Kultuuri Instituudi Eestis, Lätis ja Leedus ning Eesti Ajaloomuuseumi koostöös loodud visuaalkunsti ühisnäitust.  Näitus jälgib õhutava ja kaasava plakatikunsti kaudu naisõigusluse arengut 1940.–1980. aastatel. Visuaalselt atraktiivsetel plakatitel paljastuvad kolme ühiskonna sarnasused ja ka suured erinevused.

Ekskursiooni kestus: 1 h
Grupp kuni 25 inimest
Eesti keeles: 6
0
eurot
Lisandub muuseumipileti hind.
Lisainfo ja tellimine: tellimus@ajaloomuuseum.ee  • Monumentide välinäituse kirjeldustõlkega ekskursioon  nägemispuudega inimestele
Tänaseks on Maarjamäel suurim nõukogudeaegsete monumentaalskulptuuride kogu Eestis. Spetsiaalselt nägemispuudega inimestele mõeldud kirjeldustõlkega ekskursioon viib külastaja nõukogudeaegsete monumentide välinäitusele Maarjamäe lossipargis. Giidi juhtimisel tutvutakse 21 monumentaalskulptuuriga, mis pärinevad aastatest 1945-1990. Mitmed neist on kunstiliselt kõrgel tasemel ning väärivad säilitamist ka kunstiajaloolisest aspektist. Siiski kõnelevad nad paljude jaoks valusast perioodist, mil Eesti Vabariik oli okupeeritud ning sündmustest, mida mäletada on raske. Ekskursioon pakub võimalust hetkeks mõelda, millised olid toonase ideoloogia eri ilmed ja kuidas need kunstilistes vormides rakendust leidsid. Ekskursiooni käigus on võimalus tutvuda ka Maarjamäe lossi ruumilise maketiga kohapeal. 

Hind: 45.-/grupp
Ekskursiooni kestus: 1,5h
Eesti keeles
Lisainfo ja tellimine: tellimus@ajaloomuuseum.ee 

Üksikkülastajal on võimalus sama marsruut teha läbi kirjeldustõlkega audiogiidiga, mida laenutatakse Maarjamäe lossi kassast. Täpsemad liikumisjuhised ja kuidas meile tulla leiad siit.

  • Ekskursioon "Kuidas krahvid elasid" Maarjamäe lossis ja lossipargis
Tunniajasel ekskursioonil saab teada, kuidas elati Maarjamäel üle saja aasta tagasi; siis, kui loss oli suvemõisaks Peterburist pärit krahv Orlov-Davõdovi perekonnale. Tutvume Maarjamäe värvika ajaloo ning toonaste omanike lugudega. 

Ekskursioon kestab ca 1,5 tundi
Ekskursiooni hind (sisaldab käibemaksu):
Eesti keeles: 35 eurot
Vene keeles: 50 eurot
Lisandub muuseumipileti hind

  • Ekskursioon "Mälurada"  

Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossi ümbrusse kujunenud mälupark jutustab Nõukogude režiimi tõusu ja languse loo Eestis ning mälestab selle ohvreid. Mälurada algab Maarjamäe lossi monumentide pargis, kus üksteisega vaatavad tõtt 21 nõukogudeaegset skulptuuri. Need on mälestusmärgid kommunistliku terrorirežiimi alusepanijatele ja tõsiusklikele kommunistidele, kellest mõni hukkus omade käe läbi või kelle surmast sai hiljem müüdiloome tööriist. Edasi viib tee 23. augustil 2018 avatud suurejoonelisele kommunismiohvrite memoriaalile. Sealt jõuame kalme- ja mälestusalale, mille rajamist alustati juba 1940. aastal. Näeme 1960. aastal ehitatud 36-meetrist obeliski 1918. aasta jääretke mälestuseks, 1975. aastal avatud Nõukogude võimu eest langenute memoriaali ning 1997.–1998. aastal rajatud Saksa sõjaväe kalmistu mälestusmärki. Retk mälurajal lõpeb Maarjamäe lossi või soovi korral kommunismiohvrite memoriaali juures.

Kestus u 2 tundi
Hinnad (sisaldavad käibemaksu):
Eesti keeles: 55 eurot
Inglise, soome ja vene keeles: 65 eurot
Ekskursioonile ei lisandu muuseumipileti tasu.

  • Ekskursioon Filmimuuseumi näitusel "Duubel ÜKS". 
Ekskursioonil tutvutakse filmitegemise erinevate etappidega alates idee tekkimisest kuni punase vaiba esitluseni. Räägitakse stsenaariumi, võttepaiga, montaaži, valguse ja heli rollidest ühe hea filmi juures ning kuulatakse filmitegijate ja näitlejate lugusid. Maagilises illusioonide ruumis saab oma silmaga uurida ja käega katsuda masinaid, millega saavutati liikuv pilt kaamerate-eelsel ajal.

Kestus u 1,5 tundi.
Hinnad (sisaldavad käibemaksu):
Eesti keeles: 35 eurot
Inglise, soome ja vene keeles: 50 eurot
Lisanduvad muuseumipiletid.

  • Ekskursioonid Maarjamäe lossis näitusel "Minu vaba riik"

1. Täispikk ekskursioon, mis algab Maarjamäe lossi tutvustamisega ja viib seejärel teekonnale, mis algab 1905. aastast ja jõuab välja tänapäeva. Räägitakse sellest, kuidas Eesti riiki üles ehitati, omariiklus kehtestati, kaotati ja taaskord leiti. Olulisemad sündmused ja tehtud valikud avanevad nii mälestuskildude, esemete, filmikaadrite kui ka näituseruumides valitsevate meeleolude kaudu. 

Kestus u 1,5 tundi

Hinnad (sisaldavad käibemaksu):
Eesti keeles: 45 eurot    
Inglise, soome ja vene keeles: 55 eurot
Lisanduvad muuseumipiletid.

2. Lühirada. Ringkäik algab Maarjamäe lossi lühitutvustusega, seejärel liigutakse näitusele ja jutustatakse läbi märgiliste sündmuste ja esemete Eesti Vabariigi lugu sünnist tänapäeva. 

Kestus ca 45-50 minutit

Hinnad (sisaldavad käibemaksu):
Eesti keeles: 35 eurot
Inglise, soome ja vene keeles: 50 eurot
Lisanduvad muuseumipiletid. 

  • Maarjamäe keskuse ekskursioon
Ekskursioonil saab ülevaate Maarjamäe ajalookeskusest tervikuna. Tutvutakse Maarjamäe lossi looga ja läbitakse näituse "Minu vaba riik" lühirada, tehakse ringkäik Filmimuuseumi näitusel "Duubel ÜKS" ja nõukogude monumentide välinäitusel.

Kestus ca 2 tundi
Hinnad (sisaldavad käibemaksu):
Eesti keeles: 55 eurot
Inglise, soome ja vene keeles: 65 eurot
Lisanduvad muuseumipiletid.

Osalejate arv ekskursioonidel kuni 25 inimest.
Giidiga ekskursioonile väljaspool muuseumi lahtiolekuaega kehtib kahekordne hind.
Ekskursioonid soovitame tellida hiljemalt 5 päeva ette.

Ekskursiooni tellimiseks palun täitke juuresolev vorm.
Email again: