Uudised
|
Autor: Eesti Ajaloomuuseum
Eesti Ajaloomuuseum ootab 1. juunil, rahvusvahelisel lastekaitsepäeval kõiki peresid ning teisi koos lastega tulevaid huvilisi tasuta muuseume külastama

Järgides kultuuriminister Tiit Teriku ning Tartu Linnaajaloo Muuseumide direktori ja SOS lastekülade patrooni Sirje Karise üleskutset, kutsume 1. juunil tasuta muuseumisse kõiki, kes tulevad koos alaealise lapse või lastega, olgu need siis emad-isad, onud-tädid, vanaisad-vanaemad või teised, kes parajasti lapse heaolu eest vastutavad.

Maarjamäe lossis ootab ees mänguline õpikeskkond Laste Vabariik, nooremaid külastajaid vaimustav koguperenäitus "Koopast kaissu. Koera ja inimese lugu" ning Eesti ajaloost ülevaadet pakkuv "Minu vaba riik".

Filmimuuseumis on avatud kõigile põnevust pakkuv "Duubel ÜKS" ning Tallihoones ohtralt silmailu pakkuv "Klaasimeistrid". Lisaks saab mängida lossipargi mänguväljakul ning muidugi nautida jäätist!

Vanalinnas ootavad avastamist Teatri- ja Muusikamuuseum näitusega "Lood ja laulud" ning keskaegne Suurgildi hoone, kus nii näitused, maja ise, kui gildihoone sisehoov pakuvad unikaalset kogemust ning võimalust tutvuda üle 600-aastase hoonega. Lisaks avati Suurgildi hoones vaid loetud päevad tagasi uhiuus näitus "Muusika aed. Hortus Musicus 50".

Kutsume veetma meie muuseumides toredaid elamusi pakkuvat päeva!