Uudised
|
Autor: Eesti Ajaloomuuseum
Filmimuuseumis alustab 8. veebruaril tegevust LGBT­+ filmiklubi

Filmimuuseum käivitab LGBT+ filmidele, lugudele, ajaloole ja teemadele pühendatud kõigile avatud filmiklubi, mis korraldab igakuiselt avalikke seansse Filmimuuseumi kinosaalis Maarjamäel 

LGBT+ filmiklubi esimeseks linastuseks 8. veebruaril kell 18:30 on Heiner Carowi mitmeti märgiline ja teed rajav “Coming Out” (1989).

Noore õpetajast Philipi eneseotsingutest 1980ndate Ida-Berliinis jutustav film oli SDV riikliku filmistuudio DEFA esimene ja ainus avatult homoseksuaalsust käsitlev mängufilm, mis lisaks puudutas julgelt rassismi ja ksenofoobiat kui toonaseid tabuteemasid.

Berliini filmifestivalilt Hõbekaru võitnud film jõudis publiku ette 9. novembril 1989, Berliini müüri langemisõhtul. 

Klubi esimesel linastusel on Q&A sessiooniks kohal filmi peaosatäitja, tunnustatud saksa filmi-, tele- ja teatrinäitleja Matthias Freihof. Vestlust modereerib filmikriitik Tristan Priimägi

Saksakeelne film linastub eesti, inglise ja vene subtiitritega.  

Piletid, hinnaga 8/6 eurot, on saadaval SIIN!

LGBT+ filmiklubi programm on sündinud koostöös LGBT+ kultuuriliikumise Q-Space’iga ning klubi edaspidise filmivaliku osas saavad filmihuvilised kaasa rääkida filmiklubi ühismeediagrupis.

Q-Space on värvikas kultuuriprojekt LGBTQ-teemade kohta: filmilinastused, festivalid, arutelud ja üritused queer-teemadel, feminismist ja inimõigustest.

Vaata lisa sotsiaalmeediast facebook.com/qspace.ee, instagram.com/qspace.ee

"Coming Out” linastub Goethe Instituudi ja Briti Saatkonna toel.