Uudised
|
Autor: Eesti Ajaloomuuseum
Aasta turismiobjektiks valiti Maarjamäe loss
28. reisimessil Tourest tunnistati 8. veebruaril 2018. aasta turismiobjektiks Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe loss.


“Maarjamäel pole tegelikult tegemist ainult hästi renoveeritud lossiga, vaid kogu kompleks on mastaapne ning sinna on tekkinud vahva südalinnast eemal olev ja mere ääres asuv unikaalne tõmbekeskus,” iseloomustas Eesti Turismifirmade Liidu peasekretär Mariann Lugus.

“Seal toimuvaid seminare, kontserte, näituseid ja muid üritusi tullakse vaatama lähemalt ja kaugemalt, lisaks on lossi suveaias tore ka niisama aega veeta ning kas või kogu perega piknikku pidada,” lisas Lugus.

Aasta Turismiobjekti auhinna vastu võtnud SA Eesti Ajaloomuuseumi juhatuse liige Peeter Mauer ütles, et Maarjamäe lossikompleks on omandanud oma mitmekülgsusega maagilise tähenduse.

“Piirkond on pikalt olnud külastajatele suletud, ent nüüd jätkub siin tegevust kogu perele ning oleme osavalt ühendanud uue ja vana — väärikas loss, Filmimuuseum, lossiõu, erinevad tegevused, see kõik pakub tegevust ja lusti igaühele,” ütles Mauer. “Lisaks teeme väga aktiivselt koostööd erinevate ettevõtetega, et olla ka innovatiivne seminarikeskus ja koht, kus teha näitusi, kontserte ja teisi üritusi.”

Aasta turismiedendajaks kuulutati Ida-Virumaast huvitava ning silmapaistva turismipiirkonna kujundanud Kadri Jalonen.