Uudised
|
Autor: Eesti Ajaloomuuseum
Muuseumihariduse infopäevad 26. ja 27. augustil

Eesti muuseumid ootavad õpetajaid muuseumihariduse infopäevadele!

26. augustil toimuval virtuaalsel infopäeval "Õppekäik? Muuseumisse!" tutvustavad 17 muuseumi üle Eesti uue õppeaasta haridusprogramme erinevates valdkondades. Teemadevalik on väga lai, ulatudes humanitaarvallast loodus- ja reaalaineteni. Samuti pakutakse programme kõikidele vanuseastmetele eelkooliealistest gümnasistideni. Kõik infopäeva tegevused toimuvad veebi vahendusel. Õpetajatel on võimalus osaleda virtuaalsetes töötubades ja koolitustel ning kuulata loenguid. 

Eesti Ajaloomuuseum tutvustab lähemalt haridusprogramme, mis on seotud 2021 aasta uute näitustega: “Koopast kaissu. Koera ja inimese lugu” ning “Klaasi meistrid. Eesti klaasitööstus läbi nelja sajandi.”

Virtuaalsele infopäevale saab registreeruda SIIN. 

27. augustil kell 11-15 toimub Tartu Ülikooli muuseumis ja tähetornis muuseumihariduse mess õpetajatele, kus osaleb 23 mäluasutust üle Eesti. 

Päev algab arengupsühholoog Pirko Tõugu loenguga, selle järel tutvustavad muuseumid ja teised mäluasutused, mida põnevat on neil saabuval õppeaastal koolidele ja õetajatele pakkuda. Messiala asub Tartu toomkiriku valges saalis. Töötoad toimuvad toomkirikus ja lühikese jalutuskäigu kaugusel Toomemäel Tartu tähetornis. 

Eesti Ajaloomuuseum jagab üritusel oma haridusprogrammide infomaterjale, on võimalus vahetada mõtteid muuseumipedagoogidega ning saab osaleda Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi rahvapille tutvustavad töötoas “Igal pillil oma lugu”. 

Muuseumihariduse messil osalemiseks palume registreeruda SIIN. 

Infopäevadel osalemine on õpetajatele tasuta.