Uudised
|
Autor: Eesti Ajaloomuuseum
Näituse "Moejoon: pidulik rõivamood 1920 - 1940" eesti- ja inglisekeelne kataloog ning meened saadaval muuseumipoodides
Suurgildi hoones avatud näitus "Moejoon: pidulik rõivamood 1920 - 1940" esitleb moodsa Eesti naise garderoobi aastatel 1920–1940. Peamiselt Eesti Ajaloomuuseumi tekstiilikogul põhinev näitus tutvustab jõukama linnanaise rõivastust tema elu tähtsündmustel. Näitusest saab rohkem lugeda SIIT.

Näitusega kaasneb eesti- ja inglisekeelne kataloog, mis annab ülevaate ajastu moodsate naiste rõiva- ja pesumoest ning ilumaailmast.
Anu Ojavee, Eesti Kunstiakadeemia moeõppejõud annab ülevaate 1920. ja 1930. aastate rõivamoest läbi moemaailma suundumuste sidudes sinna ka Eesti arengud. Tunnustatud moeloolane Mari Kanasaar avab usutluses Anu Ojaveele oma kogemust ennesõjaeelse Eesti moe- ja ilumaailma süvahoovustest.

Ajaloolane Kätlin Leokini ülevaade Eesti ilutööstuse ning moemaailma omavahelistest seostest annab teada, millal muutuks popiks poisipea ning millega täpselt tuli end lõhnastada ja puuderdada.

Ajaloolise pesu kollektsionäär Malle Pajula artiklist võib leida, mida kanti toona kaunite kleitide all ehk pesumaailma muutusi 1920.-1930. aastail.

Kataloogis on lisaks ka mahukas ülevaade Eesti Ajaloomuuseumi tekstiilikogu esemetest – kleitidest ning aksessuaaridest.

Lisaks kataloogile on meenetena saadaval ka riidekott, plakatid ja postkaarte. 

Eesti Ajaloomuuseumi muuseumipoed asuvad Börsi käigus Lai tn 14 ja Maarjamäe lossis Pirita tee 56. Lisaks on meened ja kataloog saadaval Suurgildi hoone kassas. Poed on avatud muuseumide lahtiolekuaegadel 10.00 - 18.00.