Maarjamäe lossipark
picture
Maarjamäe lossipargi näol on tegemist Maarjamäe lossi ümbritseva vene krahv Orlov-Davõdovi perekonnale kuulunud 19.sajandi suvemõisa pargialaga.

Lisaks lossile on pargis moodsa arhitektuuriga Filmimuuseum ja tallihoone, Eesti-kujuline laste mänguväljak muuseumi väikestele külastajatele, nõukogude-aegsete monumentide välinäitus ja noore skulptori Jass Kaselaane Eesti filmi teemalised skulptuurid raamistamas punast vaipa. Kui lisada siia imeline merevaade ja mõnus pikniku-ala, siis on see suurepärane koht ajaveetmiseks sõpradega või perega.

Maarjamäe lossipark on aiaga ümbritsetud territoorium, mis sobib suurepäraselt erinevate vabaõhu-ürituste korraldamiseks. Siin toimuvad suvepäevad, kontserdid, suvised firmapeod ja vastuvõtud. Lossiparki saab paigutada peotelke ja lava, park võtab vastu kuni 2500 külalist.

Soovist kasutada Maarjamäe õueala 10+ osalejaga ürituste korraldamiseks palume kindlasti informeerida muuseumi vähemalt 5 tööpäeva enne ürituse toimumist e-posti aadressil: tellimus@ajaloomuuseum.ee. Sõltuvalt ürituse iseloomust on muuseumil õigus küsida õueala kasutamise eest renditasu.