Näitused
Teatri- ja muusikamuuseum
Pöörased lood teatrist ja muusikast
23.3.2024 - 31.8.2025

Teatri- ja Muusikamuuseumi suursündmuseks 2024. aastal on muuseumi 100. sünnipäev 22. märtsil, mida tähistame juubelinäitusega "Pöörased lood teatrist ja muusikast"

100 aasta jooksul on teatri- ja muusikamuuseumi kogunenud arvukalt esemeid, mis on sama erilised kui lood, millest nad räägivad, ja inimesed, kellele nad on kuulunud. Nende lugude kaudu avaneb maailm, milles on nii kurbust kui rõõmu, nii uusi algusi kui viimaseid hüvastijätte, nii igavest armastust kui väikseid vallatusi, sportlikku viha ja mängurõõmu. Näitusele oleme muuseumikogust välja valinud 100 eset ja tutvustame neid läbi lugude ning mälupiltide. 

Esmakordselt on avatud kogu Teatri- ja Muusikamuuseumi maja ja külastaja pääseb näitust vaadates ka ruumidesse, kus varem olid arhiivid ja töötasid teadurid. 

Kuraatorid: Ann Aaresild, Annely Kaldoja, Veronika Portsmuth
Projektijuht: Triin Kerge
Ruumikujundus ja tootja: Ionel Lehari, Maret Põldre, Ants Lusti (Identity), Siim Lekko (Printhouse)
Graafiline kujundus: Identity & Kätlin Tischler-Süld (Eesti Ajaloomuuseum)
Dramaturg: Kaur Riismaa
Keeletoimetus: Hille Saluäär
Tõlked: Alias Tõlkeagentuur
Konservaatorid: Theodora Kormpaki, Liisu Ristal

Näituse meeskond: Ene Kuljus, Marika Palu, Seidi Raid, Kaisa Luik, Simmo Priks, Helene Tedre, Krista Arro, Anu Liho, Minna Lahtvee, Koit Annus, Riho Ints, Galina Zaitseva, Aime Tahvonen, Aime Andresson

Täname: Ivo Uukkivi, Märt Meos, Andres Noormets, Ott Maaten (Rahvusooper Estonia), Ülle Kogerman (Rahvusooper Estonia), Tanel Verk (Tallinna Linnamuuseumi fotomuuseum), Toomas Tross, Kristjan Hallik (ERSO, Pärnu Muusikafestival), Mari Kaljuste, Andres Kaljuste, Tõnu Kaljuste, Kaupo Kikkas, Margot Peterson, Aveli Kadastik (Eesti Näitlejate Liit), Tõnn Lamp (Eesti Näitlejate Liit), Mari Tuuling, Eero Ehala, Iti Niinemets (Eesti Noorsooteater)