Lastelaagrid
Lastelaager
Muu asukoht
Lastelaager "kaheksa ühe hoobiga!" - lõppenud
2022/2023 õppeaasta sügisel ja kevadel

Kutsume taas lastelaagrisse "Kaheksa ühe hoobiga!" ,mis toimuvad 2022/2023 õppeaasta sügisel ja kevadel:

25.-28. aprill 2023  

*  suvel seda laagrit ei toimu!

1.–3. klasside õpilastel on kevad-, suve- ja sügisvaheaegadel võimalus osaleda lastelaagris „Kaheksa ühe hoobiga”. Lapsed saavad nelja päeva jooksul osaleda kaheksa Tallinna vanalinnas asuva muuseumi ja keskuse tegevuses.

Laagrit korraldavad: Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Loodusmuuseum, Nukuteatrimuuseum, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Tervisemuuseum, Adamson-Ericu muuseum, Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone.

Pea kõik tegevused toimuvad vanalinnas ühe kilomeetri raadiuses. Laager „Kaheksa ühe hoobiga” annab hea võimaluse osa saada põnevatest haridusprogrammidest ja tegevustest, tänu millele on iga päev eri näo ja teoga. Laager on tänaseks toimunud kümnel korral.

PRAKTILINE INFO

  • Üks laagripäev kestab 6 tundi, kogunetakse igal hommikul ajavahemikus 9.50–10.00 laagriplaanis ette nähtud muuseumis. Laagri ajakava saavad registreerunud ja laagri eest tasunud osalejad e-kirjaga mõned päevad enne laagri toimumist.
  • Laager lõpeb kell 16.00. Eeldame, et vanemad tulevad lastele järele õigeaegselt või on lastel kodutee selge.
  • Lapsed jaotatakse klasside kaupa rühmadesse, kuid vajadusel arvestame individuaalsete soovidega (proovime õed-vennad ja sõbrad ühte rühma paigutada). Igal laagripäeval veedetakse aega kahes muuseumis. Lõunale ning teistesse muuseumidesse saadavad lapsi muuseumitöötajad.
  • Lõunasöök: iga päev saavad lapsed lõunatunnil (kl 12.30–13.30) sooja söögi. Lõunale minnakse ühiselt koos muuseumitöötajatega. Kui teie lapsel on mõni toiduaine vastunäidustatud, palume sellest registreerimisel märku anda.
  • Laagri eest tasumine toimub arve alusel, mis saadetakse registreeringu järgselt paari nädala jooksul. Ühte gruppi mahub kuni 15 last.
  • Registreeri laps 25.- 28.04.23 toimuvasse laagrisse siin!

TEGEVUSED MUUSEUMIDES:
Koolivaheaja nelja päeva jooksul saab osaleda kaheksa muuseumi toredates tegevustes. 


ADAMSON-ERICU MUUSEUM

Adamson-Ericu muuseumis tutvume kunstnik Adamson-Ericu elu ja loominguga, uurides eriti tema päikesekujundeid ja ürgaegsetest kaljujoonistest inspireeritud nõusid. Kunstikeldris katsetame värvide segamist pigmentidest ning loome oma koopamaalingud. Lisaks teeme mõttelise jalutuskäigu metsas näitusel „Puude taga on mets“, kus kuulame looduse helisid, tuvastame metsaelanike jalajälgi ja arutame, miks ja kuidas metsa hoida tuleks. 

AJALOOMUUSEUM

Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones räägime asjade kogumisest ja sellest, kuidas üks muuseum saab üldse sündida. Kogumiskirest sai kunagi alguse ka Eesti Ajaloomuuseum, mille vanimad eksponaadid on pärit raeapteeker Burchard VIII kollektsioonist. Burchardi aardekaardi abil ajame taga tõeliste aarete jälgi, millest mõni on lausa mitutuhat aastat vana. Kindlasti mängime ka mõne vanaaegse mängu. 

EESTI LASTEKIRJANDUSE KESKUS

Eesti Lastekirjanduse Keskuses sukeldume raamatukunsti maailma, uurime parasjagu eksponeeritud Läänemere-teemalist näitust, tutvume kirjutavate kaladega, loeme ja mängime ning loome ise ühe kõneleva mere. 

LOODUSMUUSEUM

Eesti Loodusmuuseumis tutvume sel korral sammalde ja samblike müstilise maailmaga. Teeme Tornide Väljaku pargis sammalde ja samblike otsimise mängu, uurime neid lähemalt. Muuseumi ruumides vaatame samblikke ja samblaid mikroskoobi all ning tunni lõpetuseks valmistame samblikust maitsva suutäie. 

NUKUTEATRIMUUSEUM

Nukuteatrimuuseumis äratame ellu käpiknukud, lauanukud ning marionetid. Lisaks nukunäitleja ametile saame teada, mida teevad teatris näiteks lavastaja, kunstnik, helilooja ning butafoor. Päeva lõpuks valmib igal lapsel oma tehtud miniatuurne varjuteatri lava koos dekoratsioonide ja nukkudega. 

TARBEKUNSTI- JA DISAINIMUUSEUM

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis saame näituseid uurides teada disaineri- ja tarbekunstniku ameti kohta. Lisaks käime uuel näitusel inspiratsiooni saamas, et peale seda muuseumi kunstiklassis meisterdada.

TEATRI- JA MUUSIKAMUUSEUM

Teatri- ja muusikamuuseumi Särevi teatritoas tutvume teatrimaailmaga ja teeme teatrimänge. Proovime kostüüme ja meisterdame. 

TERVISEMUUSEUM

Tervisemuuseumis uurime uut näitust “Uneversum”. Räägime unejutte, joonistame unenägusid ja otsime hea une nippe. Lisaks mängime ja õpime, kuidas liiguvad inimese luud ja lihased. 

Hind 

Neli päeva kestva laagri hind on 90€, soodushind ühe pere lastele 85€/laps. Hinna sisse kuuluvad kõikides muuseumides toimuvad tegevused ja vahendid, soe lõunasöök ja käibemaks. 

Vanusegrupp:
 1., 2. ja 3. klassi õpilased. Registreerida on võimalik, kuni kohti jätkub.

Lisainfo: muuseumipedagoog Anu Kohal anu.kohal@ajaloomuuseum.ee  696 8634