Lastelaagrid
Lastelaager
Muu asukoht
Lastelaager "kaheksa ühe hoobiga!"
2023/2024 õppeaasta sügisel ja kevadel

Kutsume taas lastelaagrisse "Kaheksa ühe hoobiga!" ,mis toimuvad 2023/2024 õppeaasta sügisel ja kevadel:

24.–27. oktoober 2023
27. veeb – 1. märts 2024

23.–26. aprill 2024

1.–3. klasside õpilastel on kevad-, suve- ja sügisvaheaegadel võimalus osaleda lastelaagris „Kaheksa ühe hoobiga”. Lapsed saavad nelja päeva jooksul osaleda kaheksa Tallinna vanalinnas asuva muuseumi ja keskuse tegevuses.

Laagrit korraldavad: 

Laager „Kaheksa ühe hoobiga” annab hea võimaluse osa saada põnevatest haridusprogrammidest ja tegevustest, tänu millele on iga päev eri näo ja teoga. 

PRAKTILINE INFO

  • Üks laagripäev kestab 6 tundi, kogunetakse igal hommikul ajavahemikus 9.50–10.00 laagriplaanis ette nähtud muuseumis. Laagri ajakava saavad registreerunud ja laagri eest tasunud osalejad e-kirjaga mõned päevad enne laagri toimumist.
  • Laager lõpeb kell 16.00. Eeldame, et vanemad tulevad lastele järele õigeaegselt või on lastel kodutee selge.
  • Lapsed jaotatakse klasside kaupa rühmadesse, kuid vajadusel arvestame individuaalsete soovidega (proovime õed-vennad ja sõbrad ühte rühma paigutada). Igal laagripäeval veedetakse aega kahes muuseumis. Lõunale ning teistesse muuseumidesse saadavad lapsi muuseumitöötajad.
  • Lõunasöök: iga päev saavad lapsed lõunatunnil (kl 12.30–13.30) sooja söögi. Lõunale minnakse ühiselt koos muuseumitöötajatega. Kui teie lapsel on mõni toiduaine vastunäidustatud, palume sellest registreerimisel märku anda.
  • Laagri eest tasumine toimub arve alusel, mis saadetakse registreeringu järgselt paari nädala jooksul. Ühte gruppi mahub kuni 15 last.
  • Registreeri laps 23.04 – 26.04 2024 toimuvasse laagrisse siin!
TEGEVUSED MUUSEUMIDES:
Koolivaheaja nelja päeva jooksul saab osaleda kaheksa muuseumi toredates tegevustes. 


AJALOOMUUSEUM

Eesti Ajaloomuuseumis uurime 600 aasta vanuse Suurgildi maja põnevaid ja salajasi kohti, mängime keskaegseid mänge ning teeme ka ühe otsimismängu.

EESTI LASTEKIRJANDUSE KESKUS

Eesti Lastekirjanduse Keskuses räägime raamatutest ja otsime raamatuid. Mängime mänge, mõtleme lugusid välja, meisterdame, pikutame ning loeme ette.

NUKUTEATRIMUUSEUM

Nukuteatrimuuseumis õpime tundma erinevaid teatriameteid ja seda, kuidas sünnib üks lavastus. Laagritunni käigus saame nukunäitlejatena animeerida käpiknukke, lauanukke ja marionette ning luua grupitööna nukulavastuse. Lisaks saab iga laps astuda teatrikunstniku rolli ning valmistada miniatuurse lavamaketi.

TARBEKUNSTI- JA DISAINIMUUSEUM

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis saame näituseid uurides teada tarbekunstist ja disainist ning väljendame end läbi loovtöö.

TEATRI- JA MUUSIKAMUUSEUM

Teatri- ja Muusikamuuseumis uurime pille ja teeme teatrit, mängime ja meisterdame.

NIGULISTE MUUSEUM

Niguliste muuseumis otsime vanu ürikuid, mis juhatavad teed haruldaste keskaegsete kunstiteosteni. Jutustame lugusid pühakutest, luukeredest, lõvidest ja lohedest. Uurime, kuidas sattus Nigulistesse muumia ja otsime salapäraseid käike. Mängime ja meisterdame.TALLINNA LINNAMUUSEUMI PEETER I MAJAS

Peeter I majas uurime 350 aasta vanuse hoone põnevaid ja salajasi kohti ning esemeid, mängime tolleaegseid mänge ning meisterdame purjeka.


MIIAMILLA LASTEMUUSEUM
Lastemuuseumis saame tuttavaks tundeelukatega, uurime millise näoga on emotsioonid, kus nad meie kehas pesitsevad ja endast märku annavad. Loomingulises töötoas laseme oma tundel end juhtida, et värvida, kleepida, lõigata ja käristada kokku üks omanäoline tundeelukas.


Hind

Neli päeva kestva laagri hind on 100€, soodushind ühe pere lastele 95€/laps. Hinna sisse kuuluvad kõikides muuseumides toimuvad tegevused ja vahendid, soe lõunasöök ja käibemaks. 

Vanusegrupp:
 1., 2. ja 3. klassi õpilased. Registreerida on võimalik, kuni kohti jätkub.

Lisainfo: katrin@elk.ee , telefon 6177233