Näitused
Teatri- ja muusikamuuseum
Tulekul! Pöörased lood teatrist ja muusikast
23.4.2024 - 31.8.2025

Tearti- ja muusikamuuseumi suursündmuseks 2024. aastal on muuseumi 100. juubelisünnipäev 22. märtsil. 

Juubelit tähistame muuseumile kohaselt - uhiuue näituse avamisega, mida kutsume teid vaatama alates 23. märtsist!

100 aasta jooksul on teatri- ja muusikamuuseumi kogunenud arvukalt esemeid, mis on sama erilised kui lood, millest nad räägivad, ja inimesed, kellele nad on kuulunud. Nende lugude kaudu avaneb maailm, milles on nii kurbust kui rõõmu, nii uusi algusi kui viimaseid hüvastijätte, nii igavest armastust kui väikseid vallatusi, nii sportlikku viha kui mängurõõmu. Näitusele oleme välja valinud 100 eset muuseumikogust ja saatnud neid lugude ning mälupiltidega. 

Esmakordselt on avatud kogu teatri- ja muusikamuuseumi maja ja näitusel on külastajal ligipääs ruumidesse, kus varem olid arhiivid ja töötasid teadurid. Meil on hea meel näidata teile meie aardeid, et tähistada koos muuseumi 100. sünnipäeva.

Kuraatorid: Ann Aaresild, Annely Kaldoja, Veronika Portsmuth

Projektijuhtr: Triin Kerge

Ruumikujundus ja tootja: Ionel Lehari, Maret Põldre, Ants Lusti (Identity), Siim Lekko (Printhouse)

Graafiline kujundus: Identity & Kätlin Tischler-Süld (Eesti Ajaloomuuseum)

Dramaturg: Kaur Riismaa

Keeletoimetus: Hille Saluäär

Tõlked: Alias Tõlkeagentuur

Konservaatorid: Theodora Kormpaki, Liisu Ristal

Näituse meeskond: Ene Kuljus, Marika Palu, Seidi Raid, Kaisa Luik, Simmo Priks, Helene Tedre, Krista Arro, Anu Liho, Minna Kaldvee, Koit Annus, Riho Ints, Galina Zaitseva, Aime Tahvonen, Aime Andresson

Täname: Ivo Uukkivi, Märt Meos, Andres Noormets, Ott Maaten (Rahvusooper Estonia), Ülle Kogerman (Rahvusooper Estonia), Tanel Verk (Tallinna Linnamuuseumi fotomuuseum), Toomas Tross, Kristjan Hallik (ERSO, Pärnu Muusikafestival), Mari Kaljuste, Andres Kaljuste, Tõnu Kaljuste, Kaupo Kikkas, Margot Peterson, Aveli Kadastik (Eesti Näitlejate Liit), Tõnn Lamp (Eesti Näitlejate Liit), Mari Tuuling, Eero Ehala, Iti Niinemets (Eesti Noorsooteater)

Tantsijanna Ella Ilbak tantsupoosis. ETMM _ 8073 T 402:1/20:10