Näitused
Teatri- ja muusikamuuseum
Tulekul! Pöörased lood teatrist ja muusikast
23.4.2024 - 31.8.2025

Tearti- ja muusikamuuseumi suursündmuseks 2024. aastal on muuseumi 100. juubelisünnipäev 22. märtsil.

Juubelit tähistame muuseumile kohaselt - uhiuue näituse avamisega, mida kutsume teid vaatama alates 23. märtsist!

100 aasta jooksul on teatri- ja muusikamuuseumi kogunenud arvukalt esemeid, mis on sama erilised kui lood, millest nad räägivad, ja inimesed, kellele nad on kuulunud. Nende lugude kaudu avaneb maailm, milles on nii kurbust kui rõõmu, nii uusi algusi kui viimaseid hüvastijätte, nii igavest armastust kui väikseid vallatusi, nii sportlikku viha kui mängurõõmu. Näitusele oleme välja valinud 100 eset muuseumikogust ja saatnud neid lugude ning mälupiltidega.

Esmakordselt on avatud kogu teatri- ja muusikamuuseumi maja ja näitusel on külastajal ligipääs ruumidesse, kus varem olid arhiivid ja töötasid teadurid. Meil on hea meel näidata teile meie aardeid, et tähistada koos muuseumi 100. sünnipäeva.

Kuraatorid: Ann Aaresild, Annely Kaldoja, Veronika Portsmuth

Projektijuhtr: Triin Kerge

Ruumikujundus ja tootja: Ionel Lehari, Maret Põldre, Ants Lusti (Identity), Siim Lekko (Printhouse)

Graafiline kujundus: Identity & Kätlin Tischler-Süld (Eesti Ajaloomuuseum)