Juurdepääsetavus

Kontrastsus
Teised valikud
|

Algas üle-eestiline laste ja koolinoorte eksliibrisekonkurss "Mina, raamat ja eksliibris"

Pilt millel on kujutatud tekst visand joonistamine kunstKirjeldus on genereeritud automaatselt
2025. aastal möödub 500 aastat esimesest eestikeelse raamatu ilmumisest. Väikesearvulise eesti rahva ja laiemalt kogu Eesti Vabariigi jaoks on see erakordne sündmus: raamat on tarkuse allikas ning eestikeelse hariduse ja kultuuri nurgakivi. Sellepärast on 2025. aasta kuulutatud ka raamatuaastaks, mille tähistamiseks avab Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Selts koostöös Eesti Ajaloomuuseumi, Eesti Kunstihariduse Ühingu, Rahvusraamatukogu ja Tallinna Õpetajate Majaga üle-eestilise laste ja koolinoorte konkursi „Mina, raamat ja eksliibris“.

Konkurssi toetavad Tallinna Linnaarhiiv ja Eesti Kunstimuuseum – Niguliste muuseum.

Konkursile on osalema oodatud lasteaia- ja kooliõpilasi üle Eesti, et arutada koos raamatu tähtsuse üle ja proovida kätt omaenda eksliibrise valmistamises. Eksliibris on raamatusse kleebitav omanikumärk, mis rõhutab lisaks tarkusele ja sisukusele ka raamatute ilu.

Silmapaistvamaid konkursil osalejaid ootavad preemiad ning võimalus näidata oma võidutööd Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis avataval ning sealt edasi raamatukogudesse ja Tallinna Õpetajate Majja rändaval näitusel.

Konkursitöid saab esitada ja saata kuni 10.01.2025 Eesti Ajaloomuuseumisse (Pirita tee 56, Tallinn 12011) märgusõna all „Eesti raamat 500. Eksliibris“.

Konkursijuhendi ja lisamaterjalid leiab SIIT.

Evald Okase loodud eksliibris Liina Saarele