Näitused mujal
Ma armastan sind, Georg Ots!
Muu asukoht
Ma armastan sind, Georg Ots!
 7. septembril 2021 avati Helikoni ooperiteatris Moskvas näitus "Ma armastan sind, Georg Ots".

Eesti laulja ja näitleja Georg Otsa (1920-1975) anne võitis miljonite inimeste südame vähemalt kuuendikul meie planeedil. Eestis hinnati teda kõrgelt, Venemaal ja Soomes sõna otseses mõttes jumaldati. Otsa kuulnud või näinud inimesed - olgu see siis raadios või televisioonis, ooperiteatrites või filmides - kinnitavad üksmeelselt, et Georg Otsast sai legend juba tema eluajal. Haruldast annet, erakordset musikaalsust ja sügavat inimlikkust nii mitmekesistes rollides kui elus mäletatakse siiani.  

Näitust täiendavad esemed Venemaa Riikliku Muusikamuuseumi kogudest, mille hulgas väärivad erilist tähelepanu haruldased plakatid aastatest 1951–1972. Eksponeeritakse nii Estonia teatri, kui ka Leningradi Riikliku Akadeemilise Väikese Ooperi- ja Balletiteatri plakateid. Viimases on Ots laulnud mitmeid ooperirolle.  

Ajaloomuuseumi juht Peeter Mauer sõnab: ”Mul siiras rõõm tõdeda, et üht Eesti 20. sajandi suurimat ooperilauljat armastatakse ja hinnatakse jätkuvalt ka Venemaal. Loodame, et meie kuraatorite ülevaade Otsa elust ja loomingust pakub inspireerivat külastuselamust ka Moskva muusikasõpradele.”

Näituse kuraatorid Annely Kaldoja, Mari-Leen Tammela ja Marika Palu olid autoriteks ka 2019/2020 Suurgildi hoones avatud Georg Otsa 100. sünniaastapäevale pühendatud samanimelisele näitusele. Selle põhjal valmis Moskvasse jõudnud väiksemas formaadis näitus.    

Täname toetuse ja abi eest Eesti Vabariigi Suursaatkonda Moskvas ning kultuuriatašeed Dimitri Mironovit.