Ajalooklubi
picture
Eesti Ajaloomuuseum kutsub ajalooklubisse "AJADETEKTIIVID" 8–11-aastaseid tüdrukuid ja poisse, keda paeluvad põnevad minevikusündmused!

Mida me teeme?

Üheskoos piilume muuseumi hoidlatesse, seikleme Tallinna vanalinnas, külastame näitusi, osaleme haridusprogrammides, vaatame lähemalt muuseumi köögipoolt ja abistame muuseumirotte. Lisaks teeme veel palju muud vahvat ja õpetlikku nii Eesti Ajaloomuuseumis kui ka teistes muuseumides. Ajalooklubi veavad meie muuseumipedagoogid, kaasa löövad koguhoidjad ja teadur-kuraatorid.

Tarvis teada!

Ajalooklubi käib koos kord kuus – iga kuu teisel neljapäeval kell 15.00–17.00. Ajalooklubis osalemise ühe korra tasu on 6 eurot.

Kuidas registreerida?
Täpsem info ja registreerimine ajalooklubi õpetaja Kristi Paatsi e-posti aadressil kristi.paatsi@ajaloomuuseum.ee või telefonil 696 8633.

Ajalooklubi kava 2017/2018

14. september – Ajalugu ühendab: saame sõpradeks Suurgildi hoone ja üksteisega, vaatame kõige vingemaid eksponaate. Ajalooklubi „veteranidele“ pakume uusi põnevaid avastusi ja uutele liitujatele ennenägematuid üllatusi.

12. oktoober – Mida panna selga, kui ärkad aastal 1912, 1945 või 1985? Eesti Ajaloomuuseumi rõivakogu aardeid ja uhkeid mundreid tutvustab tekstiilikogu hoidja Helle. Proovime ka ise üht-teist selga.

9. november – Uued ja vanad asjad meie elus. Põnevate tuntud ja tundmatute esemetega teeme tutvust koos kultuuriloolise kogu hoidja Maiaga.

14. detsember – Jõulud filmis. Lähme külla Filmimuuseumile. Filmimaailma salapaiku tutvustab Filmimuuseumi juhataja Maria. Valmistame ajalooklubi filmiklipi.

11. jaanuar – Kuidas sünnib näitus? Uurime koos Inge ja Kristaga, kuidas valmivad uhiuued näitused „Minu vaba riik“ ja „Laste Vabariik“ Maarjamäe lossis. Olge valmis, teeme ise näituse!

8. veebruar – Üks pilt räägib rohkem kui tuhat sõna. Ajaloomuuseumi fotokogu saladusi tutvustab fotokogu hoidja Maiu. Koos fotograaf Vahuriga loome uhkeid fotolavastusi.

8. märts – Mida teeb numismaatik ja milline on siinse raha lugu? Avastame Suurgildi hoone rahakambrit koos numismaatik Ivariga.

12. aprill – Muinsuskaitsekuu raames uurime Tallinna vanalinna põnevamaid paiku, nurgataguseid, hoove ja kõrgeid torne.

10. mai – Ajalooklubi lõputunnis lähme külla naabritele ja külastame Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi varakambreid.