Näitused
Elu on kostüümimäng! Cosplay Eestis
Filmimuuseum
Elu on kostüümimäng! Cosplay Eestis
19.05.2020 - 1.11.2020

Filmimuuseumis on 19. maist - 1. novembrini avatud näitus "Elu on kostüümimäng. Cosplay Eestis". 

Näitusel on võimalik tellida kuraatorituur siin.

Cosplay on kahe inglisekeelse sõna lühend: costume (kostüüm) ja play (näitemäng). Kehastutakse oma lemmiktegelasteks filmidest, TV-sarjadest, arvutimängudest, koomiksitest, animest, mangast. Kostüümimänguri ehk cosplayer’i kohta võib öelda „mees nagu orkester“. Ta on samaaegselt õmbleja, ehitaja, keevitaja, juuksur, grimmitegija ja palju muud. Kui kostüümiga minnakse võistlema, siis muutub cosplayer ka muusikategijaks, lavakunstnikuks ja näitlejaks.


Cosplay kogukonnas öeldakse: „Cosplay is for everyone.“ See tähendab, et kostüümimängu võivad teha kõik, kes tahavad. Cosplayer võib olla ükskõik millise eriala esindaja – raamatupidaja, IT-spetsialist, arst või kolleeg kõrvallauast.

Käesoleval näitusel on esindatud erineva taustaga Eesti cosplayer’id, kes on selle hobiga juba mitu aastat tegelenud. Nad on esinenud AniMatsuril Tartus, JAFFil, MängudeÖÖ-l ja HyperTownil Tallinnas. Mõned neist on Eestit esindanud EuroCosplay võistlusel.

Näitusest võtavad osa Anne Männik alias Annyu, Elisa Kipper alias SaareTiiger, Galina Zaitseva alias Vega, Jana Motovilova alias n1cemonday, Julia Dolženkova alias Effimiya, Kadri Umbleja alias Iardacil, Kai Ilves alias Kaichyuu, Katrin Pent alias Kayt Black, Lilia Tünts alias Gen, Stefani Altma alias Shep.

Kuraator: Galina Zaitseva
Kunstnik: Marion Undusk
Graafiline kujundus: Marja-Liisa Plats
Toimetaja: Hille Saluäär
Tõlge: Re:finer
Meeskond: Maria Mang, Cäroly Anton, Annely Kaldoja, Toomas Uljas, Johann Põldra
Fotograaf: Vahur Lõhmus
Projektijuht: Laura Kipper

Näitus on avatud kuni 1. novembrini 2020.

Meediakajastusi:
ERR
Postimees
Pealinn


Kostüüm arvutimängust Guild Wars 2, cosplayer Galina Zaitseva. Fotograaf: Kirill Dogadajev photography