Sündmused
TIFS  - November
Filmimuuseum
TIFS - November
Laupäeval, 17. veebruaril linastub Filmimuuseumi rahvusvahelises filmiklubis (Tallinn International Film Society või lühidalt TIFS) Rainer Sarneti lavastatud ja Andrus Kivirähki romaani "Rehepapp ehk November” ainetel valminud mängufilm “November”.

TIFSi filmiprogrammi kuraator Tristan Priimägi on filmi kohta kirjutanud nii:
"Paganlus kohtub Kristlusega südaööl, kahe tee ristil

Feodaalses Eestis ümbritseb lagunevat mõisa talupoegade kaootiline ja jumalatu iseolemine. Liina (Rea Lest) armub Hansu (Jörgen Liik), tol aga jätkub silmi vaid noore parunessi (Jette Loona Hermanis) jaoks. Vastuseta armastus paneb Liina öösel libahundina metsikult ringi jooksma, Hans proovib oma südamedaamini jõudmiseks aga tööle võtta krati. Armastus tõstab nad kõrgemale külaelu tavalisest rütmist – surnud hinged, katkud, loitsud, vargus, viletsus ja ahnus – isegi siis, kui see jääb vastamata ja viib vältimatu hukuni.

Lavastaja Rainer Sarneti mängumaa tundub olevat alati olnud lüürilise ja groteskse liitumiskohas. Tema filmides segunevad maine ja ebamaine, spirituaalne ja lihalik, ülev ja labane. "November" näitab kristluse põhimõtete lootusetut juurutamiskatset pinnasesse, kus kasvavad jõudsalt ebausk ning iidsed pärimused ja uskumused. Tegutsevad üleloomulikud olendid, kellega asjaajamiseks on omad vanad reeglid.

"November" on Andrus Kiviräha romaani ekraniseering, läbinisti eestilik film ajast enne Kristust, teostatuna unustamatus visuaalses keeles."

TIFSi kinopiletitega saab seansside järel TASUTA Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis asuvale näitusele “Minu vaba riik”, mis aitab filmides käsitletut edasi avastada.

Seansid algavad kell 13.00.
Kestus 115 minutit. Subtiitrid inglise keeles.
Piletiga saab tasuta “Minu vaba riik” näitusele.

TIFSi kevadhooaja järgnevad linastused:
16.03 - Varastatud kohtumine 
20.04 - Lilja 4-ever
11.05 - Savvusanna sõsarad