Sündmused
Laiuse laupäevad. Varastatud kohtumine ja Libahunt
Filmimuuseum
Laiuse laupäevad. Varastatud kohtumine ja Libahunt
Laupäeval, 16. märtsil toimub teine "Laiuse laupäev", kus vaatajate ette jõuab taas kaks Leida Laiuse loomingusse kuuluvat filmi.

13.00 - Varastatud kohtumine (1988) on Leida Laiuse viimane mängufilm ja käsitleb jätkuvalt naise saatust psühholoogilise draama võtmes.

Valentina Saar (Maria Klenskaja) sõidab pärast vanglast vabanemist tagasi Eestisse, kus ta ühes põlevkivibasseini lastekodus on üles kasvanud. Tal ei ole kodu ega vanemaid, kuid tal on poeg, kellega koos ta tahab alustada täiesti uut elu. Enne aga on vaja laps üles leida, sest Valentina on temast loobunud ja poiss lapsendatud. Kus ta elab, selle kohta lastekodu teateid ei anna. Valentinal tuleb otsida poja jälgi omal käel.
Filmi kestus: 97:84

16.00 - Libahunt (1968).  Leida Laiuse draama August Kitzbergi samanimelise näidendi ainetel jutustab loo armastusest, mis pärisorjusaegses külas põrkub ebausu, armukadeduse ja orjameelsusega.  Tammaru talus kasvab üles kolm last – perepoeg Margus ja kaks orbu, Mari ja Tiina. Tiina on erk ja väle nagu tulesäde ning Margusele ütlemata armas. Isa ja ema tahavad, et ta võtaks naiseks Mari, sest too on nende hõimust, Tiina aga võõrast verd. Tema ema hukati nõiana häbipostis. Mari meelest on Tiina Marguse ära teinud. Tema süda ei luba poissi nõia tütre saagiks jätta, ja nii süüdistab ta kasuõde terve küla ees libahundiks käimises.
Filmi kestus: 70.30

Filmiseansid on tasuta. Linastuste vahepeal saab tutvuda Filmimuuseumi ajutiste näituste saalis avatud näitusega "Leida Laius. Lõpetamata naeratus".

Foto: "Libahunt".  Tiina osas Ene Rämmeld, Marguse osas Evald Hermaküla. Filmiarhiivi kogu