Fondide loend

Arhiivi nr.

Arhiivi nimetus

Piirdaatumid

Säilikute ar

1

Ingliste-Lepikumõisa (Haehl) kirjakogu

1540–1923

36

2

Järvakandi (Jerwakant) mõisa kirjakogu

1460–1779

27

3

Karitsa (Karritz) mõisa kirjakogu

1659–1853

33

4

Kodila (Koddil) mõisa kirjakogu

1436–1784

28

5

Maidla (Maydel) mõisa kirjakogu, Harjumaa

1792–1926

20

6

Peningi (Penningby) mõisa kirjakogu

1665–1858

21

7

Pikavere (Pickfer) mõisa kirjakogu

1654–1873

10

8

Riisipere (Alt- u. Neu-Riesenberg) mõisa kirjakogu

1493–1865

116

9

Sutlema-Mäeküla (Suttlem-Mähhkül-Limmat) mõisa     kirjakogu

1560–1840

46

10

Ääsmäe (Essemäggi) mõisa kirjakogu

1574–1864

33

11

Aamõisa (Haakhof) mõisa kirjakogu

1419–1870

257

12

Esna (Orisaar) mõisa kirjakogu

1623–1842

21

13

Koigi (Koik) mõisa kirjakogu

1700–1899

29

14

Müüsleri (Seinigal) mõisa kirjakogu

1652–1805

16

15

Rõa (Röal) mõisa kirjakogu

1797–1830

6

16

Rägavere (Reggafer) mõisa kirjakogu

1570–1778

15

17

Türi-Alliku (Allenküll) mõisa kirjakogu

1652–1900

70

18

Uugla (Udenküll) mõisa kirjakogu

1626–1915

16

19

Albu (Alp) mõisa kirjakogu

1459–1862

164

20

Kassari (Kassar-Aunack) mõisa kirjakogu

1566–1908

42

21

Kiltsi (Weissenfeld) mõisa kirjakogu

1524–1754

26

22

Liivi ja Patsu (Parmel u. Patz) mõisa kirjakogu

1681–1826

2

23

Lihula (Gut Schloss-Leal) mõisa kirjakogu

1560–1911

185

24

Märjamaa-Adila (Merjama-Addil) mõisa kirjakogu

1650–1807

11

25

Oidremaa (Oidenorm) mõisa kirjakogu

1626–1839

69

26

Rootsi (Piwarotz-Paulsruhe) mõisa kirjakogu

1698–1796

9

27

Vatla ja Pootsi (Wattel, Podis) mõisa kirjakogu

1785–1890

40

28

Vigala (Fickel)Üxküll’ide perekonnaarhiiv

1612–1868

133

29

Võnnu (Wenden) mõisa kirjakogu

1663–1808

15

30

Karula (Karrol) mõisa kirjakogu

1632–1881

25

31

Kohala (Tolcks) mõisa kirjakogu

1489–1821

20

32

Kukruse (Kuckers) mõisa ürikute regestide kogu

1230–1764

3

33

Laekvere (Ladigfer) mõisa kirjakogu

1623–1879

27

34

Maidla (Maydell, Wrangelstein) mõisa kirjakogu, Virumaa

1373–1878

815

35

Metsiku (Metzikus) mõisa kirjakogu

1800–1847

25

36

Piirsalu (Piersal) mõisa kirjakogu

1601–1925

132

37

Porkuni (Borkholm) mõisa kirjakogu

1500–1886

50

38

Pudivere (Poidifer) mõisa kirjakogu

1688–1892

58

39

Rahkla (Rachküll) mõisa kirjakogu

1663–1792

39

40

Rakvere (Gut Schloss Wesenberg) mõisa kirjakogu

1672–1865

18

41

Sagadi (Saggad) mõisa kirjakogu

1464–1948

429

42

Seli mõisast pärineva perekond von Tiesenhauseni kirjakogu

1375–1814

21

43

Sõttküla-Türsamäe (Söttküll-Türsel) mõisa kirjakogu

1469–1809

22

44

Vao (Wack) mõisa kirjakogu

1552–1897

32

45

Võivere (Woibifer) mõisa kirjakogu

1586–1883

32

46

Parasmetsa (Parrasmetz) mõisa kirjakogu

1563–1913

48

47

Triigi (Riigi) (Feckerort) mõisa kirjakogu

1540–1892

81

48

Paenaste (Pajusby) mõisa kirjakogu

1405–1861

11

49

Antropoff, Aleksander, jurist

1819–1821

8

50

Baer, Karl-Ernst von, loodusteadlane

1636–2001

234

51

Berting, Alexander,

1848–1901

61

52

Bodisco, Alexander, jurist

1896–1916

20

53

Bunge, Fr. G. dr. jur. ja poeg Theodor, cand. jur.

1791–1904

118

54

Burchard-Belavary perekond

1426–2004

148

55

Dehio, Julius Woldemar, arst ja tervishoiuametnik

1797–1893

31

56

De la Gardie, Jacob

1616–1649

39

57

Liidetud fondiga nr. 217

 

 

58

Duborgh, Gloy, Pauly, perekond

1724–1902

50

59

Eggers, Hans-Jacob

1754–1910

39

60

Engelhardt, Georg-Moritz

1845–1916

185

61

Falck, Paul Heinrich

1751–1914

940

62

Fersen, perekond

1614–1884

164

63

Gahlnbäck, Leopold, dr. phil., haridustegelane

1821–1906

51

64

Gernet, perekond

1687 –1917

25

65

Greiffenhagen, perekond

1829–1938

22

66

Grünewaldt, perekond

1551–1935

159

67

Helffreich, perekond

1738–1925

30

68

Holm, Fritz, kollektsioon

1914–1918

20

69

Igelström, perekond

1632–1895

149

70

Iversen, Edmund, kollektsioon

1642–1872

49

71

Klementi, Vilhelmine

1924–1928

44

72

Kluge, Franz, kirjastus

liidetud f. 114-ga

 

73

Knorring-Tšerkassov, kollektsioon

1646–1931

22

74

Koch, Karl-Eduard, jurist

1714–1889

43

75

Kotzebue, August

liidetud f. 114-ga

 

76

Lauristin, Johannes

1932–1941

20

77

Lindemann, Johannes, kollektsioon

1661–1892

23

78

Looring, Aleksander, kollektsioon 1905.–1906. a. sündmuste kohta

1937–1941

25

79

Löwenstern, perekond

1789–1828

1

80

Margk, Walter, kollektsioon

1613–1872

128

81

Mayer, perekond

1721–1900

145

82

Meyendorff, perekond

1570–1821

25

83

Mickwitz, August, insener ja geoloog

1813–1927

90

84

Middendorff, M. von, silmaarst

1890–1926

93

85

Nottbeck, Eugen, jurist

1861–1901

32

86

Pabst, Christian-Eduard

1840–1865

92

87

Ramm, Patkul, Samson von Himmelstjerna ja E. Baer, perek.

1811–1924

15

88

Paslack, Heinrich-Evald, vaimulik

1815–1892

11

89

Pezold, Leopold

1867–1881

14

90

Riesemann, Oscar

1838–1909

9

91

Rosen, A.

1892–1914

43

92

Rossillon, perekond

1656–1858

37

93

Russwurm, Carl

1802–1882

87

94

Samson, Eduard, dr. med.

1831–1884

49

95

Schiefner, A. (F. R. Kreutzwaldi kirjad)

üle antud 18. 07. 1951

 

96

Schmidt, O.-E. “Album Balticum”

1890–1910

189

97

Scholtz, Ambrosius

liidetud f. 193-ga

 

98

Sievers, perekond

1805–1904

9

99

Stael von Holstein, Alexander

1841–1928

58

100

Stresow, Heinrich

1852–1880

2

101

Toll, Harald

1681–1932

15

102

Tomson, A., agronoom

liidetud f. 237-ga

 

103

Uexküll, Woldemar

1883–1914

77

104

Ungern-Sternberg, perekond

1439–1938

655

105

Volck, Adalbert, kollektsioon 1905.–1906. a. sündmuste kohta

1905–1907

4

106

Wassmuth, Paul

1895–1932

19

107

Vares (Barbarus), Johannes

üle antud 1951. a.

 

108

Wiedemann, Ferdinand Johann

1786–1887

25

109

Wiesinger, Meta

üle antud  1951. a.

 

110

Winkler, Heinrich

1893–1910

8

111

Wrangell, Georg

liidetud f.  112-ga

 

112

Wrangell, perekond

1816–1892

10

113

Wulff, Rene

1805–1919

21

114

Autograafid, kollektsioon

1632–1982

46

115

Pärgamentürikud, kollektsioon

1247–1847

317

116

Paberdokumendid, kollektsioon

1501–2005

2470

117

Maakaardid, kollektsioon

17.–20. saj.

1430

118

Plaanid, kollektsioon

17.–20. saj.

619

119

Revolutsiooniline ja töölisliikumine, kollektsioon

1904–1986

1155

120

Kodusõda, kollektsioon

1917–1926

160

121

Suur Isamaasõda, kollektsioon

1941–1946

453

122

Sõjategevuse kirjeldused, kollektsioon

1941–1945

44

123

Saksa okupatsioon, kollektsioon

1941–1943

326

124

Narvensia

1582–1940

148

125

Tallinna Toomkogudus

1639–1917

137

126

Tallinna Toom-orbude kool-kodu

1725–1918

12

127

Firma Mayer & Co

1723–1894

1410

128

Vabamüürlaste ordud, kollektsioon

1728–1822

213

129

“Novaja Zemlja” – brigg

liidetud f. 225-ga

 

130

Fraternitas Revaliensis

1823–1832

6

131

“Senjavin” – brigg

liidetud f. 225-ga

 

132

Deposiitide Hoiukassa Aadlike Krediitseltsi juures

1820–1832

1

133

Tallinna Rüütli-ja Toomkool

1831–1861

112

134

Eestimaa Põllumajanduse Selts

1839–1938

1026

135

Eestimaa Kirjanduse Ühing

1842–1940

975

136

Ühendatud Käsitööamet Viljandis

1855–1930

28

137

Tallinna II Matusekassa

1860–1922

4

138

Muuromi Raudtee Selts

1874–1880

8

139

Põhja-Liivimaa Käsitööarendamise Selts

1879–1920

24

140

Tallinna Börsikomitee, kollektsioon

1886–1910

46

141

Eestimaa Kirjanduse Ühingu lugemisring

liidetud f. 135-ga

 

142

Pangamaja Scheel Tallinnas

1893–1940

8

143

Tallinna Keskmeierei

1908–1914

20

144

Eesti-Liivimaa Põllumajanduskooli Kuratoorium

1908–1920

14

145

Riia Kodu- ja Kooliõpetajannade Vastastikuse Abistamise Ühingu Tartu osakond

1899–1924

4

146

Tõukarja säilitamise Balti Büroo Eestimaa osakond

1916–1917

3

147

Eesti-Liivimaa näituse Tallinna Komitee

1918–1921

26

148

Eesti Vabaõhumuuseumi Ühing

1925–1928

24

149

Eesti Ajaloomuuseum

1940–2005

 

150

Fašistliku saksa okupatsiooni aegne koonduslaager Kloogal, kollektsioon

1942–1944

12

151

Saksa fašistlike okupatsioonivõimude juhised ja plaanid käitiste ja asutuste evakueerimiseks ja hävitamiseks, kollektsioon

1944

80

152

Saksa fašistlike okupantide roimade ja nende poolt tekitatud kahjude kindlakstegemise ja uurimise Eesti Vabariiklik Komisjon

enamik säilikuid1951. a.  üle antud

7

153

Tallinna Suurgild

1773–1914

20

154

Lendlehed, müürilehed, kollektsioon

Trükistekogus

 

155

Ajalehed, kollektsioon

Trükistekogus

 

156

Ajakirjad, kollektsioon

Trükistekogus

 

157

Brošüürid, kollektsioon

Trükistekogus

 

158

Plakatid, kollektsioon

Trükistekogus

 

159

Friedental, Adolf

 

54

160

Hradetzki, Heinrich

1849–1921

7

161

Paucker, Carl Julius Albert

1626–1853

17

162

Ojalo, Ilmar

üle antud 21.11.1951

 

163

Bleiman, Martin

üle antud 21.11.1951

 

164

Odenberg, Madis

üle antud 1.12. 1951

 

165

Odenberg, Marie

üle antud 21. 11. 1951

 

166

Raud, Kristjan ja Paul

üle antud 29. 11. 1951

 

167

Raudkepp, Friedrich

osaliselt üle antud 24.11.1951

 

168

Raudkepp, L.

üle antud 24.11.1951

 

169

Tauli, V.

üle antud 1.12.1951

 

170

Riigikantselei

üle antud 28.06.1951

 

171

Ametiühingud

üle antud 28.06.1951

 

172

Sõjamuuseum

üle antud 9.06.1951

 

173

ENSV ÜN Presiidiumi Asjadevalitsus

üle antud 9.06.1951

 

174

Kodanliku Eesti poliitvangide materjalid

üle antud 9.06.1951

 

175

Kabermann, Johann Christoph

liidetud f. 193-ga

 

176

Dannensternid, perekond

1782–1861

12

177

Baranoffid, perekond

1796–1908

13

178

Järvamaa Muinsuste Säilitamise Selts, kollektsioon

1730–1921

73

179

Paide muuseum

liidetud f. 178-ga

 

180

Paide linna Orbudekohus

liidetud f. 178-ga

 

181

Traitteur, Wilhelm, kindral

1816–1830

1

182

Paide Suu(sõnaline) Kohus

liidetud f. 178-ga

 

183

Jung, Jaan

liidetud f. 178-ga

 

184

Saksa-Balti erakond

üle antud 31.12.1951

 

185

Haapsalu rätsepate tsunft

1695–1873

25

186

Hausmann, Georg-Sigismund

1801–1808

9

187

Rakvere, linn ja mõis, kollektsioon

1594–1866

54

188

Paide kingseppade tsunft ja sellide vennaskond

1786–1881

18

189

Saksa spordiselts “Greif”

üle antud 31.12.1951

 

190

Saksa selts “Deutsche Schulhilfe”

üle antud 31.12.1951

 

191

Fleischer, Christian

1861–1892

11

192

Gutzeit, Woldemar, arst

1874–1900

31

193

Tsunftid, kollektsioon

1686–1912

161

194

Sprengel, Albert

1866–1871

10

195

Pahnsch, Johann ja Gerhard

1853–1877

51

196

Põllutööministeerium

üle antud 27.12.1948

 

197

Ackermannid, perekond

1840–1896

1

198

Sidemuuseum

üle antud 25.12.1951

 

199

Balti Raudtee Selts

1877–1880

1

200

Reinvald, J.

liidetud f. 237-ga

 

201

Striedter, Gottfried-Wilhelm, vaimulik

1799–1856

3

202

Palmse (Palms) mõisa kirjakogu

1776–1916

12

203

Virumaa muuseum

1929–1936

2

204

Kiideva (Kiwidepeh) mõisa kirjakogu

1701–1898

4

205

Haimre (Heimar)mõisa kirjakogu

1802–1806

6

206

Meyer, Eduard

1842–1843

 

207

Neus, Aleksander Heinrich

liidetud f. 237-ga

 

208

Keisri Isikliku Kantselei II osakond

1869

1

209

Tallinna Kaupmeeskonna Abistamiskassa

1867–

 

210

Spreckelsen, Artur

1858–1938

13

211

Wrangell, Ferdinand

liidetud f. 225-ga

 

212

Pühajärve (Wollust, Heiligensee) mõisa kirjakogu

1398–1890

8

213

Eestimaa Jahiharrastajate Selts

1907–1914

9

214

Maydell, Helene

 

1

215

Saksa kultuurautonoomia ettevalmistuskomitee

üle antud 31. 12. 1951

 

216

Tallinna Hoiukassa

1826–1883

2

217

Luther & Hoeppener, advokaadid

1622–1883

22

218

Paide Foogtikohus

liidetud f. 178-ga

 

219

Saksa koolid ja asutused, kollektsioon

üle antud 31.12. 1951

 

220

(Baltisakslaste) Luuletuste kogu

üle antud 1.12.1951

 

221

Lääne Meeskohus

1803–1825

71

222

Viru-Järva Meeskohus

1806

1

223

Lihula alevik

1626–1846

26

224

Tööstus, kollektsioon

1796–2004

834

225

Maadeuurimuslik kollektsioon

1793–2002

57

226

Kingissepp, Viktor ja abikaasa

1912–1950

14

227

Kodu-uurimuslik kollektsioon

1890–1959

21

228

Raamatud, kollektsioon

Trükistekogus

 

229

Tarbegraafika, postkaardid, kollektsioon

1802–2000

72

230

Eestimaale Mustermajapidamise Sisseseadmise Ühing

1843–1861

10

231

“Avtroil”, miiniristleja

1915–1920

4

232

Kreutzwald, Fr. R., kollektsioon

1854–1878

10

233

Rahuliikumine, kollektsioon

1950–1953

38

234

ENSV Riiklik Akadeemiline Meeskoor, kollektsioon

1946–1953

74

235

Roela-Wrangell´i raamatukogu

Trükistekogus

 

236

Õpetatud Eesti Seltsi kollektsioon

1544–1940

83

237

Käsikirjalised raamatud, kollektsioon

15. saj.–1932

375

238

Knorring, Artur

1804–1918

84

239

Lustivere (Lustifer) mõisa kirjakogu

1795–1889

60

240

Menšikov, A. S., vürst, kollektsioon

1816–1887

25

241

Soonlepp, Mihkel

1873–1913

12

242

Taube, perekond (Riguldi mõis)

1685–1810

11

243

Mustjala kihelkond

1743–1793

2

244

Kärstna (Kerstenhof) mõisa kirjakogu

1675–1796

11

245

Vaiatu (Somel) mõisa kirjakogu

1732–1854

13

246

Koigu ja Annemõisa (Kuik u. Annenhof) kirjakogu

1810–1876

14

247

Helme (Helmet) (mõis ja vald) kirjakogu

1779–1885

16

248

Vastse-Kasaritsa (Neu-Kasseritz) kroonumõisa kirjakogu

1738–1918

19

249

Vana-Tänassilma (Alt-Tennasilm) kroonumõisa (ja valla) kirjakogu

1845–1915

6

250

Luunja (Lunia, Propsthof) mõisa kirjakogu

1722–1874

18

251

Kärner, Friedrich, vanavarakoguja

1865–1916

38

252

Tali (Freyhof) mõisa kirjakogu

1862–1917

31

253

Uue-Suislepa (Neu-Suislep) mõisa kirjakogu

1816–1907

13

254

Vana-Suislepa (Alt-Suislep) kroonumõisa kirjakogu

1795–1854

7

255

Jaama (Jama), Tartu linnamõisa kirjakogu

1877–1917

6

256

Krüüdneri (Krüdnershof) mõisa kirjakogu

1818–1889

10

257

Torgu (Torkenhof) kroonumõisa kirjakogu

1841–1887

23

258

Äksi ev.-lut. koguduse kantselei

1872–1881

5

259

Kodavere kirikueestseisja

1909–1916

16

260

Samson-Himmelstjerna, v. mõisavaldused

1545–1907

54

261

Wistinghausen, Theodor

1813–1848

7

262

Vana-Prangli (Alt-Wrangelshof) mõisa kirjakogu

1805–1875

9

263

Sõjapao ankeedid Esimese maailmasõja ajast

1914–1916

100

264

Liivimaa Viinapõletajate Ühing

1862–1863

6

265

Tartu Ametiühingute Keskliidu Kultuurimaja

1940–1941

40

266

Eestimaa Aadlike Krediitselts

1832–1940

8

267

Pisitrükised, kollektsioon

Trükistekogus

 

268

Albumid, auaadressid, diplomid

 

 

269

Põllumajandus, kollektsioon

1805–2000

461

270

Kuhlberg, August

1919–1946

36

271

Haridusala materjalide kollektsioon

1862–2004

435

272

Sild, Mihkel

1892–1942

205

273

Passup, Rudolf

1903–1933

13

274

Noarootsi kogudus

1612–1943

156

275

Kultuurilooliste materjalide kollektsioon

1851–2004

1244

276

Kehakultuur ja sport, kollektsioon

1940–1950

28

277

Kalaus, Jaan

1897–1922

20

278

Joosep, Juhan (Karksi valla Masa talu dokumentide kogu)

1907–1951

25

279

Revalsches Gümnasium

1630–1886

6

280

Panditud kinnisvarade võladokumentide kollektsioon

1741–1930

817

281

Oldekop, Evald

üle antud 1975. a.

 

282

Viljandi Eesti Haridusselts

1908–1941

57

283

Ruubel, Jaak, arst

1913–1957

36

284

Nermann, Jakobi kollektsioon Eesti asundustest Kaukaasias

1882–1963

103

285

Madisson, Ottomar

1879–1961

183

286

Kulgver, Jakob, õpetaja

1873–1956

62

287

Eesti 17.–19. saj. klaasikodade kaevamismaterjalid

1958–1965

55

288

Harju-Jaani kogudus

1797–1852

10

289

Kollektsioon väikekäsitööliste, artellide ja töönduskooperatiivide dokumentaalmaterjalidest

1879–1942

296

290

Tallinna keeltekursused

1941–1944

11

291

Aruküla (Arroküll) mõis (Harju-Jaani khk.)

1841–1898

37

292

Viljandi tn. konspiratiivkorterist leitud dokumendid

1919

22

293

Koigi Algkool (Paide rajoon)

1934–1964

32

294

Ida-Järva haagikohus

1846–1869

13

295

Lasteaednik Marta Haas’i kollektsioon

1917 –1968

48

296

Professor Maks Roosma

1931–1973

133

297

Võhmuta Algkool

1875–1955

36

298

Suure-Jaani kirikueestseisja

1804–1918

16

299

Fotograafia-, kunsti- ja kirjastusasutus J. & P. Parikas

1922–1939

14

300

Eesti leprosooriumid

1892–1959

40

301

Öötla (Oethel) mõis

1608–1911

81

302

Vaeküla (Wayküll) mõis

1860–1914

3

303

Tallinna Toompea Lossi Foogtikohus

1880–1889

4

304

Liiske talu (Jaan Kiudorfi talu Räpina v. Tammistu k.)

1910–1948

9

305

Kõrgepalu Algkool

1938–1967

28

306

Kaubamaja Ivan Jegorov

1908–1914

46

307

Jakob Koit, ajaloolane

1906–1988

61

308

A. Hoever, arhitekt

1804–1926

16

309

Nõukogude Liidus elavad eestlased, kollektsioon

1895–1983

136

310

Henrik Olvi, kunstnik

1877–1976

108

311

Hermann Perna, insener

1894–1957

30

312

Jaan Vestmann, õpetaja

1884–1949

35

313

Oskar Surva kollektsioon Kasahstani laagritest

1940–1988

12

314

Perekond Sihver, kollektsioon

1901–1970

31

315

Taarausuliste kollektsioon

1920–1974

28

316

Perekond Indermitte

1874–1989

23

317

Agnes ja Erna Müür

1892–1994

33

318

Arnold Juhkum, kinotöötaja (režissöör)

1911–1959

4

319

Hans Israeli ja pärijate üürimaja Girgensoni (Tööstuse) 24

1907–1944

16

320

Tudu (Tuddo) mõis

1906–1944

14

321

Perekonnad Pihlak, Orr, Jansen  (Kolga-Jaani khk.; Tallinn)

1913–1997

28

322

Verhne-Uralski Eesti Mittetäielik Keskkool (Tšeljabinski oblastis)

1942–1945

11

323

Ajaloolane Valentine Konsap

1913–1987

36

324

Eesti Vigastatud Sõjameeste Ühing

1920–1940

korras-  tamata

325

Kolga (Kolck) mõis

1904–1931

6