Näitused
Mihkel Ehala maalide väljapanek
Teatri- ja muusikamuuseum
Mihkel Ehala maalide väljapanek "Pidu Süda tänaval"
11.01. - 29.01.2023

Teatri-ja Muusikamuuseumis on jaanuarikuus avatud teatrikunstnik Mihkel Ehala maalide väljapanek, millega tähistatakse Eesti Lavastuskunstnike Liidu 30. sünnipäeva.

Eesti Lavastuskunstnike Liit tähistab 2023. aasta jaanuaris oma 30. sünnipäeva. Sel puhul avati Teatri- ja Muusikamuuseumi uues Peeter Süda nimelises saalis teatrikunstnik Mihkel Ehala maalide näitus „Pidu Süda tänaval“. Väikesemahulisel näitusel on esitletud ainult kuus Mihkli maali, ometi pole tegu väikese sündmusega. Tema uljas soojus, pöörane vabadus saadavad argise halli elu kuu peale ka tosin aastat pärast Mihkli lahkumist. Mõndagi sellest vaba kulgeja maailmanägemisest on maalitud näitusel eksponeeritud piltidesse.

Varalahkunud autor, kes selle aasta jaanuaris oleks saanud 45. aastaseks, jõudis üheksa aasta jooksul luua lavakujundusi pea kõigis Eesti teatrites, kaasa lüüa filmikunstnikuna, tegutseda dekoraator-butafoorina, maalida. Kõige olulisem – Mihkel jättis kustumatu jälje paljude sõprade ja kaasaegsete südamesse.

Näitus on avatud 11.-29.01.2023.