Näitused
Teatri- ja muusikamuuseum
100 aastat Molière’i fotodel
12.10.2022 - 4.12.2022

Teatri- ja Muusikamuuseumi Assauwe tornis on avatud koostöös Prantsuse Instituudiga Eestis sündinud näitus "100 aastat Molière’i fotodel".

Jean-Baptiste Poquelin ehk MOLIÈRE sündis Pariisis 15. jaanuaril 1622. aastal. Ka neli aastasadat hiljem on ta jäänud maailma üheks kõige tõlgitumaks, mängitumaks ja hinnatumaks dramaturgiks. Tema isik ja elulugu on samaaegselt sünonüümideks näitlejale, teatri suursugususele, kunstnikuvabadusele ja ühtsele trupivaimule.

Molière’i loomingul on oluline roll ka eesti teatri ajaloos. Enamik tema näidenditest on tõlgitud eesti keelde ning need on korduvalt meie teatrite lavadele jõudnud.

Teatri- ja muusikamuuseum ning Prantsuse Instituut Eestis kutsuvad teid fotorännakule, mis viib meid ajas tagasi tuttavate nägude ja lavastuste juurde. Meie teed ristuvad Harpagoni, härra Jourdaini, Nicole’i, Dorimène’i, Sganarelle’i, Elvira, Arnolphe’i, Argante’i ja Alceste’iga, aga kohtume ka Toomas Tondu, Salme Reegi, Aino Talvi, Juhan Viidingu, perekond Petersonide, Anu Lambi, Elmo Nüganeni, Ülle Kaljuste, Rein Oja, Liina Olmaru ja paljude teistega.

Fotosid täiendavad kostüümid, kingad ja kübarad muuseumi kogudest ning Eesti Draamateatrist.