Tegevusi suviseks koolivaheajaks
Eesti Ajaloomuuseum pakub erinevaid lõbusaid ja harivaid tegevusi, millega sisustada suvist koolivaheaega! Lapsi juhendavad muuseumipedagoogid, tegevused sobivad lastele vanuses 6 - 12  aastat, osalemine on muuseumipieltiga.

Koolivaheaja jooksul muuseumi õppeklassides saab lisaks joonistada ja meisterdada!

Tallinna vanalinnas

  • Mehaaniliste pillide demonstratsioon Teatri- ja Muusikamuuseumis. Kas Sa tead, kuidas mehaanilised instrumendid töötavad? Tule Teatri- ja Muusikamuuseumisse, kus piilume üheskoos mehaaniliste instrumentidesse, uurides välja nende töötamise saladused.
  • Loheretk Suurgildi hoones. Kas oled näinud keskaegset timukamõõka? Mis oli "magus auk"? Kes on muumia? Suurgildi hoones saab koos lohe Gilbertiga selle maja mineviku ja keskaegsete saladuste jälile. 
Maarjamäel

  • Sinise Lõvi rada Maarjamäe lossis. Kuidas elasid eesti inimesed 25, 50 või isegi 100 aastat tagasi? Mis oli nende kodudes ja kuidas nad oma aega veetsid? Avasta Eesti ajalugu koos Sinise Lõviga!
  • Kutsu-Juku filmiseiklus Filmimuuseumis. Kuidas sünnib filmimaagia? Osale filmiseikluses ja avasta koos Kutsu-Jukuga meie põnevat filmimaailma!

Toimumisajad: neljapäeviti ja reedeti, kell 13.00 ja 14.00

Mehaaniliste pillide demo ja Loheretk vanalinnas toimuvad neljapäeviti algusega kell 13 (eesti keeles), kell 14 (vene keeles)  

1. juuli, 8. juuli, 15. juuli, 22. juuli, 29. juuli, 5. august, 12. august, 20. august, 26. august

Sinise Lõvi rada ja Kutsu-Juku filmiseiklus Maarjamäel toimuvad reedeti algusega kell 13 (eesti keeles), kell 14 (vene keeles).

18. juuni, 2. juuli, 9. juuli, 16. juuli, 23. juuli, 30. juuli, 6. august, 13. august, 19. august, 27. august