Sinise Lõvi lõu(n)apoolikud

SINISE LÕVI LÕU(N)APOOLIKUD 

Maarjamäe lossi ainuke püsielanik Sinine Lõvi ootab külalisi valitud laupäevadel algusega kell 12.00. Külla on eriti oodatud väikelapsed (kuni 10 aastased) ning ikka koos vanematega. 

2021. aasta sügis-talvel uudistame perepäevadel näitust “Koopast kaissu. Koera ja inimese lugu”. Kavas on veeta perega mõnusalt aega ja saada üht-teist teada lemmikloomade kohta. 

Pole välistatud, et Sinine Lõvi on lisaks lastele saatnud küllakutse nii mõnelegi koerale! Mis muud, kui muuseumisse koerust õppima! 


11. september kell 12.00 Sinine Lõvi võtab koera

Laste ja nende vanematega koos uuritakse ühiselt läbi näituse - millised võimalused ja kohustused koerapidamisega kaasnevad ning milline oleks ikkagi muuseumilõvile sobivaim lemmik. Arutletakse ka teemal – milleks üldse koera vaja on? Milliseid ameteid koer peab? Ja tutvutakse ühe põneva koeraametiga – külla tuleb nimelt hüpokoer Ollie, inglise springer spanjel koos oma perenaise Jelena Tšekulajevaga. 


9. oktoober kell 12.00 Sinine lõvi läheb koeratrenni

Seekord saame teada, millist trenni teevad koerad, kes on lausa loodud ringi tuiskama. Külla tulevad maastikujooksu fännid, whippeti tõugu koerad - Zeta ja Lana ning nende perenaised Liis Eerits ja Kärt Kelder. Kohapeal meisterdatakse maastikujooksuks vajalik kiletutt ning proovitakse ajalookeskuse pargis järele, kas välkkiired koer-külalised selle ka kinni püüda suudavad. Ühiselt külastatakse näitust „Kooapst kaissu. Koera ja inimese lugu“. Uuritakse lähemalt, millised on koerte erilised võimed ja kuidas püsida heas vormis ning hea tuju juures

6. november kell 12.00 Sinine Lõvi ja lugemiskoer

4. detsember kell 12.00 Sinine Lõvi ootab jõule 

Osalemine pere sooduspiletiga 10.- (2 täiskasvanut ja lapsed). .