Vestlusõhtu
Teatri- ja muusikamuuseum
Vestlusõhtu "Džäss on meie varjupaik": Toivo Unt, Lembit Saarsalu, Tõnu Naissoo
Neljapäeval, 2. veebruaril kell 17:00 alustame Teatri- ja Muusikamuuseumis vestlusõhtute sarjaga "Džäss on meie varjupaik".

Mõtestamaks varjupaiga tähendust on vestlusringide kohtumiste sarja "Džäss on meie varjupaik" kutsud eesti džässmuusikud ja muusikaelu organisaatorid. Otsitakse vastuseid küsimustele džässi tähendusest isikliku elukaare taustal, toimetulekust Eesti muutuvates oludes ning džässi ja rahulolu vahelistest seostest. Neljal kohtumisel on vestlevad Eesti vanema põlvkonna ning 1980. ja 1990. tegutsemist alustanud muusikud, džässielu organiseerijad ja välismaal džässiharidust omandanud muusikud. Vestlusõhtud juhatatakse sisse teemakohaste ajalooliste ülevaadetega.

Vestlusõhtute sari on saanud inspiratsiooni muusikasotsioloog Tia DeNora metafoorsest muusikalise varjupaiga mõistest. See räägib muusika loodavast kujuteldavast ruumist, mis pakub turvalisust, naudinguid, võimalust olla loominguline, lõõgastuda iseenda olemises ja koostegemise rõõmu. Niisiis ei avane muusika tähenduslikkus pelgalt kunstiliste taotluste kaudu vaid samaväärselt olulised on subjektiivsed kogemuslikud sfäärid, kus luuakse rahulolu läbi muusikalise eneseteostuse ja koostöö.

Sari toimub Eesti džässiajaloo pärandi jäädvustamise raames, mille osapoolteks on Eesti Jazzliit, Ajaloomuuseum ja Kultuuriministeeriumi poolt rahastatav projekt Muusika kui varjupaik Eesti džässmuusikute kogemustes, mille grandihoidjaks Tallinna Ülikooli muusikateadlane Heli Reimann.

Vestluse salvestab Klassikaraadio.

Piletid, hinnaga 8/6 eurot, on saadaval SIIN!

Muusikaõppeasutuste õpilastele ja tudengitele on õpilas- või tudengipileti ettenäitamisel sissepääs tasuta.