Soome tantsutrupp Hovinarrit. Euroopa õukondade renessansiajastu tantsud
Teatri- ja muusikamuuseum
Soome tantsutrupp Hovinarrit. Euroopa õukondade renessansiajastu tantsud

Laupäeval, 1. oktoobril kell 15.00 esineb Teatri- ja Muusikamuuseumis Soome tantsutrupp Hovinarrit. Tantsijad esitavad Euroopa õukondade renessansiajastu tantse.

Tantsurühm Hovinarrit (Hoovinarrid) praktiseerib ja esitab renessansi ja hiliskeskaja tantse. Oma 40. juubeliaastat tähistav rühm koosneb harrastustantsijatest. Rühm tegutseb Helsingis ning teeb koostööd 1977. aastal loodud Helsingi Vanamuusika Seltsiga (Helsingin Vanhan Musiikin Seuraga). Seltsi erinevad koosseisud esitavad keskaja, renessansi- ja barokiajastu muusikat. Sel etendusel on tantsurühma Hovinarrit muusikaliseks saatjaks puupuhkpilliansambli Cappella Tibian muusikud.

Etendus toimub hea ilma korral Teatri-ja Muusikamuuseumi Assauwe hoovis (Müürivahe 12).

Sissepääs on tasuta.