Sündmused
Välja müüdud! Raeapteegi ja Suurgildi hoone publikuprogramm
Suurgildi hoone
Välja müüdud! Raeapteegi ja Suurgildi hoone publikuprogramm "Raeapteeker Burcharti kiusatus"
Kutsume huvilisi laupäeval, 15. mail kell 12 äsja 600-aastaseks saanud Raeapteegi ning Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone korraldatavale ekskursioonile "Raeapteeker Burcharti kiusatus".

Raeapteeker Burcharti seiklus algab Raeapteegis (Raekoja plats 11) ja lõpeb Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones ning pakub põnevaid teadmisi ja üllatusi tervele perele.

Raeapteegi 600-aasta juubelit tähistades ei saa üle ega ümber kuulsast Burchartite perekonnast, kelle valduses oli Raeapteek kümne sugupõlve jooksul.

Tuuril saame teada, millega tegeles üks heal järjel, haritud ja lugupeetud härrasmees 19. sajandil. Tutvume raeapteeker Johann Burchart VIII hobiga, milleks oli antikvaarsete esemete kogumine.

Burchart alustas oma koguga Mon Faible (minu nõrkus-pr k.) Raeapteegi pööningukorrusel. Kogul läks tõeliselt hästi – see on suures osas säilinud ning ka Burchart esemete kogujana tunnustatud. Ka meie näeme oma ringkäigul apteekri tollaseid kirega kogutud objekte, kuid seda juba Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone keldrikorruse harulduste ekspositsioonis.

Milline apteeker oli Burchart VIII, mida ta kogus, mis oli tema kire ajendiks ja miks jõudsid eksponaadid Ajaloomuuseumisse? Nendele ja veel paljudele põnevatele küsimustele saabki vastused J. Burchart VIII pühendatud tuuril, mis sündinud Revali Raeapteegi ja Eesti Ajaloomuuseumi koostöös.

Raeapteegis pakutakse vanade traditsioonide kohaselt degusteerimiseks kuulsat vürtsveini klaretti*, soovijatele ürditeed.

*(Klarett on vürtsvein, mida valmistati ja müüdi Raeapteegis alates aastast 1467)
Sellisele kiusatusele on raske vastu panna!

Kestus u 1,5 tundi.