Sündmused
Panso päevad. Kohtumine lavakunstikooli XVI lennuga
Teatri- ja muusikamuuseum
Panso päevad. Kohtumine lavakunstikooli XVI lennuga
Teisipäeval, 28. novembril kell 16:00  toimub Teatri-ja Muusikamuuseumi Süda saalis kohtumine lavakunstikooli XVI lennuga  

Ka sellel aastal toimuvad Eesti teatri suurmehe Voldemar Panso sünniaastapäeva tähistamiseks teatri-ja muusikamuuseumi ja EMTA lavakunstikooli koostöös Panso päevad. Sellel aastal koguneb mälestusi jagama XVI lend ja lavakavaga Artur Alliksaare luulest ja lauludest esinevad praegused lavakooli tudengid.

Lavakooli XVI lend lõpetas kooli aastal 1994. Teatriloolane ja -kriitik Lilian Vellerand neid kirjeldanud järgmiselt: “See lavakooli lend, need Ingo Normeti lapsed on teistsugused. Kõik lennud on olnud omamoodi ja isesugused, aga nemad on t e i s t s u g u s e d. Normeti, Anatoli Efrose õpilase, kõrval on neid harinud ja õpetanud Panso õpilased: Meeli Sööt, Paul Laasik, Kalju Orro, Martin Veinmann, Priit Pedajas, Elmo Nüganen. Ja siiski on neis uut verd. On see Normetilt või uuelt Eesti Vabariigilt? Või lähenevalt sajandilõpult?”  

Kooliajast räägivad Indrek Sammul, Elina Reinold, Tarmo Männard, Triinu Meriste, Margus Jaanovits, Andres Puustusmaa jt. Vestlusringi juhib Piret Simson.

Piletid, hinnaga 8/6 eurot, on saadaval SIIN!

Päev enne kohtumist, esmaspäeval, 27. novembril saab Panso päevade raames vaadata lavakunstikooli XXXII lennu tudengite Artur Alliksaarele pühendatud lavakava "Kuskil ajajõe taga". 

Panso sünniaastapäeval, 30. novembril antakse üle Panso auhind. Auhind antakse eeskuju väärivale ja perspektiivikale Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia lavakunstikooli üliõpilasele.