Sündmused
KONTSERT ASTRID NÕLVAK JA KRISTA CITRA JOONAS
Suurgildi hoone
KONTSERT ASTRID NÕLVAK JA KRISTA CITRA JOONAS

Suurgildi hoones annavad laupäeval, 8. oktoobril kell 17:00 kontserdi Astrid Nõlvak ja Krista Citra Joonas. Astridi ja Krista duo esituses kuuleb nii lugusid kandlele kui bansurile, nii rahvamuusikat kui omaloomingut. Kõlab ka laul.

Astrid Nõlvak on Eesti pärimusmuusik, kelle põhipilliks on kromaatiline kannel, aga armastab mängida ka rahvakandleid ning karmoškat, kitarri ja muid põnevaid pille, millega muusikat saab teha. Heli ja erinevad helitekitamisvõimalused on see, mis inspireerib. See on ka põhjus, miks Astrid magistrantuuris pärimusmuusikapõhise heliloomingu erialal lõpetas. Hetkel õpetab kandleid, tegutseb tegevmuusikuna, kirjutab muusikat ja korraldab Hiiumaa Pärimusmuusikafestivali.

Krista Citra Joonas on Eestist pärit muusik, kelle põhipilliks on saanud Indiast pärit bambusflööt bansuri. Õppinud õhtumaade klassikalist muusikat Eesti ja Shveitsi akadeemiates, siis pöördunud hommikusse, õpib ta juba aastaid India klassikalist raaga muusikat Mumbais, legendaarse Pandit Hariprasad Chaurasia juures. Mänginud koos mitmete fantastiliste muusikutega nii Eestis kui mujal ilmas, nii saxofoni kui bansuriga. Salvestanud mitmeid plaate, seal hulgas autoriplaadi “Sundari”. Hetkel õpetab VHK Muusikakoolis saksofoni ja MuBas India klassikalist muusikat.

Piletid 10/8€