Sündmused
Koeratund: Koer kui atleet
Maarjamäe loss
Koeratund: Koer kui atleet

Aeg on näituse “Koopast kaissu. Koera ja inimese lugu” neljandaks koeratunniks “Koer kui atleet”, mis toimub laupäeval, 18. septembril kell 13 Maarjamäe lossipargis.

 Kas teadsid, et eestlased ja nende koerad on agilitys maailmatasemel? Jah, meie koerad on saavutanud agility maailmameistrivõistlustel võistkondliku kuldmedali! Selline tulemus nõuab nutikust nii neljajalgsetelt kui ka nende juhtidelt.

Oleme kutsunud Maarjamäele Eesti esisportlase agilitys Marta Miili, et ta avaks koeraspordimaailma põnevaid tahke. Arutlusele tuleb nii koera ettevalmistus võistlusteks, õpetatavad trikid kui ka järelhoolitsus. Mis aga peamine, Marta võtab kaasa oma koerad, et näidata, kuivõrd huvitav ja imeline on agility.

Kogunemine Maarjamäe lossihoone kassa juures. Hästikäituvad rihmastatud koerad on samuti fuajeesse oodatud.

Täispilet 10, sooduspilet 8, perepilet 20 eurot. Pilet tagab ka võimaluse külastada kõiki Maarjamäe lossis, Filmimuuseumis ja tallihoones avatud näitusi. Näituseruumidesse koerad lubatud ei ole, kuid nad on teretulnud Filmimuuseumi kohvikusse ning restorani Riviera Palais Brasserie.

Pärast koeratundi on võimalik külastada ka näitust "Koopast kaissu. Koera ja inimese lugu" ning teisi Maarjamäe muuseumides avatud näitusi. Muuseumi tulles palume esitada üks järgmistest tõenditest: vaktsiinipass, COVID-19 läbipõdemist kinnitav tõend või negatiivselt testitulemust kinnitav tõend (PCR testi tulemus kehtib 72 tundi, antigeeni testi tulemus 48 tundi). Kohapeal kiirteste teha ei saa. Nõue ei kehti alla 18- aastastele lastele ja noortele.

Marta Miil oma neljajalgsete sõpradega. Foto: Karli Saul