Sündmused
koguperefilmi
Filmimuuseum
koguperefilmi "Erik Kivisüda" linastus ja filmile pühendatud näitus Filmimuuseumis
Filmimuuseumis linastub 11. detsembril kell 12 uus kogupere seiklusfilm "Erik Kivisüda". Avatud on ka filmile pühendatud näitus.

11-aastasel Erikul on kivist süda. Teda ei häiri, et ta vanematel pole tema jaoks aega, et tal pole ühtegi sõpra või et ta peab kolima vanatädi Brunhilda pärandatud majja, mis näeb välja nagu tondiloss. Uues majas avastab Erik, et seal elab veel üks perekond, temavanune Maria oma isaga, kelle Eriku vanemad kavatsevad välja visata. Maria teatab Erikule, et tal on salaplaan, kuidas Eriku perekonda majast minema ajada. Tegelikult soovib ta üles leida oma kadunud ema, kes neid väljatõstmise eest kaitseks. Kahekesi satuvad nad muinasjutulisele teekonnale Kahevahelmaailma ning Erik avastab, kui raske on kivist südamega tegelikult elada.

Režissöör: Ilmar Raag
Pikkus: 1h 47min
Osatäitjad: Herman Avandi, Florin Gussak

Piletid, hinnaga 6/4 eurot, on saadaval SIIN!

Filmimuuseumi on avatud ka näitus "Erik Kivisüda" sünniloost.
Näitusel on eksponeeritud kesksete tegelaste kostüüme, dekoratsioone ning pildi- ja videomaterjal filmi valmimisest. Soovime näitusega anda põgusa ülevaate koroonakriisi keskmes sündinud Eesti kalleimate mängufilmide hulka kuuluvast fantaasiarikkast linateosest.

Näitus jääb Filmimuuseumis avatuks 29. jaanuarini 2023.