Sündmused
Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtu Eesti džässi kõrghetkest – Tallinn 67
Tallihoone
Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtu Eesti džässi kõrghetkest – Tallinn 67

22. septembril 2021 kell 19.00 saavad Maarjamäe lossi tallihoone laval kokku Eesti džässiajaloo creme de la cremeAnne Erm, Tõnu Naissoo ja Lembit Saarsalu.

 Vestluse ja muusikaga tuuakse publikuni unustamatud hetked 1967. aasta Tallinna džässifestivalist. Seda aastat ja neid hetki meenutavad muusikainimesed, kes olid ise päriselt kohal. See on Eesti džässi ajalugu kõige autentsemast allikast. Õhtut juhib Sten Teppan, nooruslikku džässmuusikat pakub Otsakooli trio. Alates 18.00 on avatud puhvet ja näitus „Jazz idealism 67“. 

Peale Stalinit, sirpi ja saksofoni hakkas Eesti džässmuusika 1950. aastate lõpus taas vaikselt pead tõstma. Uno Naissoo Swing club, poolpõrandaalused kokkusaamised ja esimesed džässifestivalid sillutasid teed millelegi suuremale, mis ületas kaugelt tavalise muusikasündmuse piire. Eesti muusikute kõrge tase ja aastatega tekkinud korraldamiskogemus kulmineerusid 1967. aasta Tallinna džässipeoga, kus linn ja Eesti muusika hingas ühes rütmis. Läänemaailm oli meist vaimustuses, Charles Lloyd vallutas Kalevi spordihalli, Eesti oli justkui võrdne kogu muu maailmaga…. Ja järgmine rahvusvaheline festival toimus aastal 1991.  

Piletid 15/10€ on saadaval SIIN  ja enne ürituse algust kohapeal.

Eesti Muusika Kuulsuste Koja korraldatav kohtumisõhtute sari toob publikuni Eesti levimuusika legendaarsemad tegelased. Fookuses on inimesed, kelle tegevus on kõige rohkem mõjutanud Eesti levimuusikat. Igal kohtumisel saab otsestest allikatest kuulda seda, kuidas on sündinud legendid, laulud, ansamblid, tähed meie muusikataevas ja mis tegelikult Eesti levimuusika tagatubades toimus.  

Kohtumisõhtute eesmärgiks on Eesti Muusika Kuulsuste Koja idee tutvustamine ja meie rütmimuusika ajaloo kogumine ning jäädvustamine. Lisainfot Kuulsuste Koja ning levimuusika kultuurpärandi kogumise kohta leiab aadressilt - www.facebook.com/kuulsustekoda.