Gümnaasiumile
Kuraatorituurid Maarjamäe lossis
Maarjamäe loss
Kuraatorituurid Maarjamäe lossis
BRONEERI KURAATORITUUR

Maarjamäe lossi püsinäitusel "Minu vaba riik" läbiviidavad kuraatorituurid on suurepärane võimalus gümnaasiumiõpilastel tutvuda süvitsi erinevate teemadega Eesti riigi loos.

Tähelepanu! 1991! Start!
Kõneleb kuraator Krista Sarv

Eesti taasiseseisvumise ja oma riigi üles ehitamise protsess ei ole määratletav ühe kuupäeva ja ühe sündmusega, vaid on tärganud kodanikuühiskonna poolt suunatud järjepideva poliitika ja tegutsemise tulemus. Kuidas tajusid muutusi Eesti erinevate piirkondade inimesed? Millised olid uued kohanemist nõudvad poliitilised ja majandusolud? Ei teatud veel, kas ja kui, siis milliseid raskusi tuleb uuenevas ühiskonnas hakkamasaamiseks ületada. Teisalt oli ka suur lootuste aeg...Eesti taasiseseisvumise lugu tutvustav ringkäik toimub püsinäitusel "Minu vaba riik" ja ajutisel näitusel "Tähelepanu! 1991! Start!".
Soovi korral on võimalik kasutada ringkäigu lõpus õpilastega kordamisülesannete lehti (koostanud Piret Sepp), mis toetavad käsitletud perioodi omandamist ja tuginevad muuseumi ekspositsioonile. Lae alla siit: leht 1 ja leht 2.


Eesti oma tööstus
Kõneleb kuraator Anne Ruussaar
Küllap mäletavad paljud meist vanavanemate poolsosinal räägitud imelugusid, kuidas „eesti ajal“ vallutasid meie rammus või ja peekon Euroopa turu ning kuidas pool Euroopat liikus vaid meie põlevkiviõli abil. Kuid tegelikkuses oli pilt sada aastat tagasi märksa argisem ning orienteeritud mitte välisturgudele, vaid eeskätt siseriiklikule hakkama saamisele. Millised olid siis need majanduse ja tööstuse paarikümne aastaga käima tõmmanud „vedurid“?


  • Tuuri pikkus: 1 tund
  • Hind: 8 eurot/õpilane
  • Lisainfo ja tellimine: tellimus@ajaloomuuseum.ee