Avaleht > Новости > FILMIMUUSEUM KOGUB PÕNEVAID FILMIMEENEID.
FILMIMUUSEUM KOGUB PÕNEVAID FILMIMEENEID.
There are no translations available.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva eel, 2017. aasta oktoobris teeb Maarjamäel uksed lahti Eesti Filmimuuseum. Filmimuuseumi esimene püsinäitus „Duubel ÜKS“ võtab filmitegemise protsessi pulkadeks lahti ja seetõttu otsib muuseum infot ning fotosid erinevate filmimeenete kohta.

Filmitegemise viimaseks etapiks on järelproduktsioon, turundus ja kõik see, mis aitab filmikunsti lõpuks erinevate sihtgruppideni viia. Eesti filmide fännide jaoks toodetakse meeneid pigem harva. Omalaadne erand on muidugi Eesti üks tuntuim joonisfilmi tegelane Lotte. Nii on ilmselt paljud Eesti lapsevanemad olnud olukorras, kus laps nõuab Lotte kohukest, limonaadi või kaisulooma.

Meenutada saame sedagi kuidas miljonid nõukogude mehed rebisid ajakirjadest blondi filmidiiva Eve Kivi pilte, et neid knopkaga voodi kohale kinnitada. Ja ehk keegi mäletab ka seda, kuidas 1990ndatel sai telefoniautomaati susatud Hannes Kaljujärve kehastatud Rummu Jüri pildiga telefonikaart. Kuid lisaks eestimaistele filmidele on mitmete inimeste mällu sööbinud Hollywoodi kassahittidega seotud meened, mida ihaldas ka Nõukogude Eesti kinopublik (nt Star Warsi mõõgad, Batmani kellad).

Eesti Filmimuuseum palub abi nii kohalike kui maailmas tuntud filmimeenete leidmisel. Ootame FOTOMATERJALI meenete kohta (vajadusel tuleb muuseum pildistamisel abiks). Fotod lahedaimatest meenetest eksponeeritakse Filmimuuseumi uuel näitusel „Duubel ÜKS“.

Fotod filmimeenetest palume saata meiliaadressile Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript või postitada Filmimuuseumi Facebooki lehele.

 

NB! Kõigi saatjate vahel loositakse välja TASUTA PEREPILETEID Eesti Filmimuuseumisse.

 

Inspiratsiooniks vaata fotosid tuntud filmide meenetest SIIN.

Fotol: Lotte kaubamärgiga esemed. Seda, et koeratüdruk Lottest saab populaarne kaubamärk ei osanud joonisfilmi autorid Janno Põldma ja Heiki Ernits ennustada. Foto: Vahur Lõhmus, Eesti Ajaloomuuseum

 

Teate edastas:

Reti Meema

Kommunikatsioonijuht

Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

Tel: 6968 626

Mob: 5650 3357

Eesti Ajaloomuuseum

Pirita tee 56, 10127 Tallinn