Teemaõhtu
Suurgildi hoone
Teemaõhtu "Paastutoidud enne ja pärast reformatsiooni"

Neljapäeval, 1. 03. 2018 algusega kell 18.00 Suurgildi hoones (Pikk 17, Tallinn) räägib ajaloodoktor Anu Mänd paastust ja paastutoitudest enne ja pärast reformatsiooni

Hiliskeskajal sõltus katoliku kiriku ettekirjutustest kõige muu kõrval ka inimeste toitumine, sh paast. Aasta kõige pikem paast oli lihavõttepühadele eelnev 40-päevane suur paast. Loengus räägitakse, mida paast endaga erinevate inimgruppide jaoks kaasa tõi ja milliseid toite keskaegses Tallinnas paastu ajal söödi. Käsitletakse ka seda, kuidas reeglitest kõrvale püüti hiilida ja mida võeti ette olukorras, kui suure paastu ajal oli vaja korraldada pidusöök. Lõpetuseks vaadeldakse, mida uut tõi paastumise küsimuses endaga kaasa reformatsioon.

Osalemine eelregistreerumisel.
Email again: