Avaleht > Ajankohtaista > LASTELAAGER "KAHEKSA ÜHE HOOBIGA"
LASTELAAGER "KAHEKSA ÜHE HOOBIGA"
08.05.2017 00:00
There are no translations available.

Lastelaager tuleb taas! 13.-16. juunini 2017, on 1.-3. klassi õpilastel võimalus osaleda laagris “Kaheksa ühe hoobiga”. Lapsed saavad nelja päeva jooksul osaleda kaheksa Tallinna vanalinnas asuva muuseumi ja keskuse tegevuses, teiste hulgas Eesti Ajaloomuuseumi SUURGILDI HOONES.

Põnevas laagriprojektis osalevad Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone, Lastekirjanduse Keskus, Eesti Loodusmuuseum, NUKU teater ja muuseum, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Tervishoiumuuseum, Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum.

Kõik muuseumid ja keskused asuvad vanalinnas, ühe kilomeetri raadiuses. “Kaheksa ühe hoobiga” laager annab hea võimaluse osa saada põnevatest haridusprogrammidest ja tegevustest, tänu millele iga päev on eri näo ja teoga. Laager on tänaseks toimunud kaheksal korral.

 

PRAKTILINE INFO

Laager toimub 13.-16. juuni 2017.

Laagripäev kestab kuus tundi, kogunemine igal hommikul kell 9:50 plaanis ettenähtud muuseumis, tegevused kestavad kell 10:00-16:00. Eeldame, et vanemad tulevad lastele järele õigeaegselt või on lastel selge tee vanalinnast koju. Lastega on igal päeval kaasas muuseumitöötaja, kes vastutab selle eest, et lapsed päeva jooksul õigetesse muuseumitesse ning lõunale jõuavad. Iga laagripäeva jooksul veedetakse aega kahes muuseumis.

Laagri ajakava saadetakse registreerunud ja laagri eest tasunud osalejatele e-kirjaga hiljemalt nädal enne laagri toimumist.

 

Hind: 4-päevase laagri hind on 70 eurot. Ühest perest lastele 65 eurot/laps. Hinna sisse kuuluvad kõikides muuseumides toimuvad tegevused ja materjalid, grupisaatja, käibemaks ning lõunasöök.

Vanusegrupp: 1.-3. klassi õpilased.

Lõunasöök: igal päeval saavad lapsed lõunatunnil (kell 12-13) sooja söögi. Lõunale minnakse ühiselt koos grupisaatjaga. Kui teie lapsel on mõne toiduaine vastunäidustus, palume sellest registreerimisel märku anda.

Laagrikoha tagab laagritasu maksmine arve alusel. Ühte gruppi mahub 10-15 last.

 

Registreerumine SIIN!

 

TEGEVUSED:

Teatri- ja Muusikamuuseumis uurime lähemalt mehaanilisi instrumente ja teeme kõik koos ühe loo väntorelile. Loomulikult saavad kõik lapsed ka ise väntorelit mängida.

Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones avastame selle keskaegse maja põnevaid ja salajasi kohti, räägime keskaegsest kauplemisest, kaupadest ja kaupmeestest. Päeva lõpus toimub Suurgildi hoovis natuke närve kõditav tegevus.

Lastekirjanduse Keskuses loeme raamatuid, otsime „minakasid“ ja meisterdame mõned ise valmis.

Loodusmuuseumis sukeldume ajarännakule Eesti ala merepõhja poole miljardi aasta tagustest aegadest tänapäevase Läänemereni. Tutvustame rännaku jooksul nii Eesti alade liikumist kui ka siin elanud taimi ja loomi. Mängime ja meisterdame.

Tarbekunsti- ja disainimuuseumis uurime 7. Tallinna rakenduskunsti triennaali näitusel „Ajavahe“, kuidas erinevate maade kunstnikud on mõtestanud aega. Leida võib põnevaid teoseid ja lähenemisi, millest inspireerituna saame koos lõbusalt aega veeta.

NUKU muuseumis mängivad lapsed erinevat liiki teatrinukkudega. Koos lavastatakse lõbusaid nukuteatrietendusi.

Niguliste muuseumi keskaegsete müüride vahel mängime detektiivimängu ning uurime meistrimärke ja vanu legende. Saame teada, mis on rippsilt, ametilaegas, meistriks löömine, kodanikuks saamine. Õpime tundma vanaaegseid ameteid, mängime pantomiimi ja valmistame endale hõbedase meistrimärgi.

Tervishoiumuuseumis toimub muuseumitund “Söö terviseks” koos mängude ja meisterdamisega ning muuseumiekskursioon.

 

Lisainfo:

Anu Kohal

Eesti Ajaloomuuseumi muuseumipedagoog

Sähköpostiosoite on suojattu roskapostiohjelmia vastaan, Javascript-tuen tulee olla päällä nähdäksesi osoitteen

tel: 6968 634