Avaleht > Ajankohtaista > ÕPITUBA MÖÖBLI TEEMAL
ÕPITUBA MÖÖBLI TEEMAL
02.03.2017 09:42
There are no translations available.

Laupäeval, 11. märtsil 2017 algusega kell 13.00 toimub Suurgildi hoones (Pikk 17, Tallinn) õpituba 1920.-1930. aastate mööblist Eesti Ajaloomuuseumi kogus ja vana mööbli hooldusest (eelkõige spoonist). Õpituba viivad läbi ÜRGE MÄETAMM (Eesti Ajaloomuuseumi mööbli kollektsiooni hoidja) ja puidurestauraator TÕNU VAINKÜLA. Registreerimine on lõppenud, kohad on täitunud!

Osalemine ainult eelregistreerimisel, kuna kohtade arv on piiratud!

Õpitoas annab Ürge Mäetamm ülevaate, milliseid väärtuslikke ja huvitavaid mööbliesemeid 1920.-1930. aastatest leidub Eesti Ajaloomuuseumi kogus. Mahuka osa ajastu toodetest moodustavad Mehhaanilise Puutööstuse Aktsiaseltsi A. M. Luther toodangunäidised nagu näiteks omal ajal väga levinud nn rahva toolid, vineerist toolipõhjad, lastetoolid jmt. Lutheri vabrik oli Eesti suurim mööblitootja, mille tähtsaim kaubamärk oli toonane moodne materjal vineer. Kuid juttu tuleb ka väiketootjatest nagu näiteks Paides tegutsenud August Roosilehe kavandatud rahvusromantikast inspireeritud esemed.

Õpitoa teises osas jagab oma kogemusi ja näpunäiteid puidurestauraator Tõnu Vainküla. Kuulda saab, kuidas kodustes tingimustes ajaloolist mööblit hooldada ning mida silmas pidada, et see võimalikult kaua heas korras ja kasutamiskõlblik püsiks. Sedapuhku keskendutakse just spoonitud esemete säilitamisele ja spooni parandamisele kodustes tingimustes.

 

Fotol: Tugitool. Valmistatud August Roosilehe (1887-1941) kavandi järgi. 1935. aasta. Eesti Ajaloomuuseumi kogu (K 10096:2)

 

NB! Osalemine EELREGISTREERIMISEL! Kohad on täitunud, enam registreeruda ei saa!

Osalustasu 3 eurot.

 

Järgmine õpituba teemal „Mõista-mõista, mis see on? Põnevaid argikultuuriesemeid Eesti Ajaloomuuseumis ja erinevatest materjalidest tehtud esemete säilitamine kodus“ leiab aset 8. aprillil 2017. Registreerumine algab märtsi lõpus.

Vaata kogu sarja infot SIIT!

Avasta ASJA lugu!

 

Sarja toetab:

 

Teate edastas:

Reti Meema

Kommunikatsioonijuht

reti.meema(AT)ajaloomuuseum.ee

Tel: 6968 626

Mob: 5650 3357