Avaleht > Väljaanded > Varia historica III. Räägime asjast
Varia historica III. Räägime asjast

Kogumik sisaldab 9. veebruaril 2007 toimunud Eesti Ajaloomuuseumi teaduskonverentsi materjale. Konverentsi keskmes olid kogudes leiduvad esemed ja dokumendid, mille tausta muuseumitöötajad avasid. Tegemist on esimese eelretsenseeritud artiklite kogumikuga.

Koostaja ja toimetaja Ivar Leimus

Kaane kujundaja Aime Andresson

Resümeede tõlge inglise keelde OÜ Luisa Tõlkebüroo

Tallinn 2008, 163 lk, ill

Hind muuseumipoes: 3,3 eurot

Artiklid

Jaak Mäll, Priidu Peetsalu. Kodasoo raudkübar. Metallograafiliste uuringute tulemusi. Medieval kettlehat from Kodasoo. A metallographic study. Summary.

Gunnar Haljak. Tallinna ja Tartu "lübischete" dateerimisest ca 1390-1420. The dating of Tallinn and Tartu "lübische" ca 1390-1420. Summary.

Ivar Leimus. Kodusandi märk - tõend vaestehoolekandest Tallinnas 16. sajandil. The mark of a house-poor - a proof of welfare for the poor in Tallinn in the 16 th century. Summary.

Krista Sarv. Jalatsileid Tallinnast Pikk tänav 48 keldrist. Footwear finding in the cellar of 48 Pikk Street in Tallinn. Summary.

Ene Hiio. Tundmatu kaasmaalane Alexander von Ungern-Sternberg. Unknown Compatriot Alexander von Ungern-Sternberg. Summary.

Tiiu Leimus. Näitused ja messid - Eesti majanduse motivaator 1920.-1930. aastatel. Exhibitions and fairs - motivators behind the Estonian economy in the 1920s. Summary.

Anne Ruussaar. Tartu klaasivabrikud 1930. aastatel. Glass factories in tartu in 1930s. Summary.

Mati Mandel. Ühest kõnekast meenutustekatkendist. Muulaste küüditamine Eestist 1941. aastal. About a telling reminiscene. Deportation of foreigners from Estonia in 1941. Summary.

Mistsellid:

Priidu Mikumets. Iisaku kandi rahvarõivaid Eesti Ajaloomuuseumi kogust. The national costumes from Iisaku area in the collections of the Estonian History Museum. Summary.

Helle Avila. Vene õigeusu kiriku lipp Eesti Ajaloomuuseumi kogust. The flag of the Russian Orthodox Church in the collection of the Estonian History Museum. Summary.

Anne Ruussaar. Erich Kullas (Brenner) - esimene Eestis diplomeeritud klaasilihvija. Erich Kullas (Brenner) - First glass cutter qualified in Estonia. Summary.

Maia Madar. Läänemaailmast koju. Kohtuminister Tõnis Kalbus ja temale kuulunud esemed. The return home from the West. The minister of court, Tõnis Kalbus, and the items belonging to him. Summary.

Ülevaated:

Epp Preem. Lühike ülevaade Eesti muuseumide aastaraamatutest.