Avaleht > Uudiste arhiiv > TALLIHOONES ÕPITUBA ETNOGRAAFILISTEST TEKSTIILIDEST JA NENDE SÄILITAMISEST
TALLIHOONES ÕPITUBA ETNOGRAAFILISTEST TEKSTIILIDEST JA NENDE SÄILITAMISEST
Esmaspäev, 31 August 2015 17:25

Laupäeval, 19. septembril 2015 algusega kell 13.00 toimub Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossi TALLIHOONES (Pirita tee 66, Tallinn) uue hooaja esimene õpituba sarjast „ASJA ARMASTAJAD“. Tutvustame Eesti Ajaloomuuseumi kogus leiduvaid etnograafilisi tekstiile ja räägime tekstiilist esemete säilitamisest kodustes tingimustes. Osalemine eelregistreerimisel. Grupp on täitunud.

Õpituba viivad läbi SIRJE PALLO (Eesti Ajaloomuuseum, peavarahoidja) ja MARIKE LAHT (SA Eesti Vabaõhumuuseum, konserveerimisosakonna juhataja).

Eesti Ajaloomuuseumi kogudesse kuulub praegu u 1700 rahvuslikku tekstiileset. Suurem osa neist on rahvariided, mis pärinevad Põhja-Eestist ja Hiiumaalt ning jõudsid muuseumisse juba 19. sajandi II poolel. Õpitoas saab neist mõndagi oma silmaga näha ja samuti uurime, kuidas need tekstiilesemed on säilinud. Konservaatori abiga saab vastuse küsimustele, kas tekstiilid säilivad igavesti, millised asjaolud mängivad säilitamise juures olulisimat rolli, millised on hoiustamisel tehtavad tüüpilised vead jpm. Soovitame õpituba kõigile, kel kodus kas rahvariideid, villaseid tikitud vaipu või kampsuneid, pitsilisi vanu linikuid, litritega kaunistatud kodus tehtud esemeid jmt. Saate häid nõuandeid, kuidas oma esemeid ka tulevastele põlvedele säilitada.

NB! Soovi korral võib kodust kaasa võtta mõne rahvusliku tekstiileseme, et saada spetsialistidelt konkreetseid nõuandeid.

 

NB! Eelregistreerimine on lõppenud, kuna grupp on täitunud!

Osalustasu 3 eurot.

Pildil: Hiiu kandle mängija Villem Proos Hiiumaalt. Postkaart: J & P. PARIKAS TALLINN 1927 (Eesti Ajaloomuuseum F10502:2). Sellised, 19. sajandist pärinevad rõivad on hoiul ka Eesti Ajaloomuuseumis. Näiteks saab Emmaste mehe kuube näha Suurgildi hoones näitusel „Visa hing. 11 000 aastat Eesti ajalugu“.


Järgmine õpituba toimub 17. oktoobril 2015 teemal Skulptuurid Eesti Ajaloomuuseumi kogus ja nende puhastamine ning hoidmine kodustes tingimustes.“

Vaata kogu sarja infot SIIT!

 

Eesti Ajaloomuuseumi õpitubade eesmärk on kultuuripärandi väärtustamine. Räägime sellest, kuidas ise kodustes tingimustes alal hoida perekonnalooga seotut, armsaid isiklikke mälestusesemeid või kollektsioone. Mõtleme koos teemadel, missugused asjad väärivad kohta muuseumis ja millised asjad on inimesele isiklikult tähtsad. Vaatleme, mida muuseumis hoitakse ja mida hoitakse kodus. Selgitame, kuidas vanu asju ehk meie kultuuripärandit ära tunda, säilitada ja/või taas kasutama õppida.

 

NB! Alates sügisest 2015 toimuvad Eesti Ajaloomuuseumi õpitoad Maarjamäe tallihoones (Pirita tee 66, Tallinn), kus on avatud uus näituse- ja õpikeskkond ja näitus „Riik malelaual. Saksa okupatsioon Eestis 1941–1944“, mis annab esmakordselt põhjalikuma ülevaate ühest vastuolulisemast ja dramaatilisemast perioodist Eesti ajaloos.

 

Avasta ASJA lugu!

 

Toetab:

Teate edastas:

Reti Meema

Kommunikatsioonijuht

See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

Tel: 6968 626

Mob: 5650 3357