Avaleht > Uudiste arhiiv > TEEMAÕHTU "SÕJA MÕJU KIRJANDUSELE"
TEEMAÕHTU "SÕJA MÕJU KIRJANDUSELE"
Neljapäev, 27 August 2015 10:13

Neljapäeval, 3. septembril algusega kell 18.00 toimub Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones (Pikk 17, Tallinn) teemaõhtu näituse "Lapsed ja sõda. 1941-1944" raames. Aasta kirjanikuks valitud JAN KAUS kõneleb sõja mõjust kirjandusele.

Teemaõhtul arutleb Jan Kaus selle üle, millist mõju on avaldanud sõda kirjandusele ja erinevate kirjanike loomingule, kuidas representeeritakse tsiviilelanikke, sealhulgas lapsi ja naisi sõda kajastavates raamatutes jpm. Sõjast on oma romaanide kirjutamisel inspireeritud olnud mitmed kuulsad kirjanikud. Teemaõhtul võetakse vaatluse alla järgmised kirjanikud: Kurt Vonnegut, David Grossman, Herta Müller, Mo Yan, Tan Twan Eng, Jonathan Littell jt.

Sellele arutelule loob Eesti Ajaloomuuseumi ja Tartu Mänguasjamuuseumi näitus „Lapsed ja sõda. 1941-1944, emotsionaalse tausta, avades lapsepõlvemälestuste vahendusel ukse viie lapse ellu sõja ajal. Millise jälje võib kogemus Teisest maailmasõjast ja selle mõjudest lapsele jätta? Nende ja paljude teiste teemade üle arutatakse teemaõhtul ning näitusel „Lapsed ja sõda. 1941-1944“.

Fotol lapsed Väänas puhkamas 1945. aastal. Eesti Ajaloomuuseumi fotokogu (F 2835).

Ettekande järel toimub ringkäik näitusel „Lapsed ja sõda“. Ringkäiku juhib Eesti Ajaloomuuseumi näituste juht EHTI JÄRV.

 

Sissepääs teemõhtule sooduspiletiga 3 eurot.

 

NB! Palume eelnevalt registreerida SIIN

 

Teemaõhtud toimuvad Suurgildi hoones Eesti Ajaloomuuseumi ja Tartu Mänguasjamuuseumi näituse „Lapsed ja sõda. 1941-1944“ raames näituse lahtioleku perioodi jooksul.

Teemaõhtu neljapäevadel on Suurgildi hoone kõigile avatud kell 10-20 (sissepääs muuseumipiletiga).

Kasutage suurepärast võimalust tulla pärast tööpäeva keskaegsesse gildimajja!

 

Järgmine teemaõhtu toimub 1. oktoobril kell 18 teemal „Eesti kirjanikud paguluses“.

 

Näitust toetavad:

 

 

 

Täpsem info:

Ehti Järv

Näituste ja ürituste juht

ehti.jarv(at)ajaloomuuseum.ee

Tel: 6968607

Mob: 58047706