Avaleht > Uudiste arhiiv > LUGUTEATRI ETENDUSED „INIMENE MALELAUAL“ MAARJAMÄEL TALLIHOONES
LUGUTEATRI ETENDUSED „INIMENE MALELAUAL“ MAARJAMÄEL TALLIHOONES
Kolmapäev, 12 August 2015 13:11

Kutsume kõiki teatrisõpru septembris ja oktoobris Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe tallihoonesse vaatama ainulaadset etendust „INIMENE MALELAUAL“.

Meile tundus, et sõjas ei ole inimesel valikuid, õnneks me eksisime. Mis on sõda? Kas see on ainult häving ja surm või on selles ka elujõud, kohanemine ning loomine? Kuidas hoidsid meie lähedased keset hävingut, reetmist ja surma elujõudu ning usku inimlikkusesse?

Eesti Luguteater esitas endale selle küsimuse ja asus oma isiklikus ajaloos otsima neid kohti, kus lootus võidab lootusetuse. Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossi tallihoones toimuval etendusel jagatakse oma isiklikke lugusid sellelt teekonnalt – need on lood ellujäämisest ja rasketest valikutest.

Eesti Luguteater: Priit Ahte, Mari Lipp, Triin Siiner, Aivar Simmermann, Margit Sõrve, Uku Valner, Jaan Väärt

Etenduse kujundus ja valgus: Johanna Mai Vihalem

Heli: Sven Sosnitski

Projektijuht: Triin Siiner

Etendused toimuvad Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossi Tallihoones (Pirita tee 66, Tallinn):

9. septembril 2015,

23. septembril 2015,

29. septembril 2015,

6. oktoobril 2015.

Etendused algavad kell 19.00.

Piletid hinnaga 12 eurot (sooduspilet 8 eurot) on müügil Piletilevis. Vaata SIIT!

Pool tundi enne etenduse algust, kell 18.30-19.00, on võimalik tutvuda Tallihoones eelmise aasta lõpus avatud näitusega „Riik malelaual. Saksa okupatsioon Eestis 1941–1944“.

Etendus kestab orienteeruvalt 90 minutit ja on ilma vaheajata.

Eesti Luguteater on improvisatsiooniline teater, mille eesmärgiks on kogukonnas läbi lugude rääkimise ja kuulamise mängulise rituaali muutuste käivitamine ja vastastikuse arusaamise toetamine. Luguteater (inglise k playback theater) kasutab teatri vahendeid erinevates projektides, mille eesmärgiks on töötada kogukonna ja sotsiaalse tegelikkusega, tekitades muutust läbi mõistmise ja arusaamise.

Liitu Facebooki üritusega SIIN

Teate edastas: