Avaleht > Uudiste arhiiv > MAARJAMÄE LOSSIPÄEV 20. AUGUSTIL
MAARJAMÄE LOSSIPÄEV 20. AUGUSTIL
Neljapäev, 09 Juuli 2015 15:13

Ootame kõiki taasiseseisvumispäeval, 20. augustil kell 12-17, Maarjamäe LOSSIPÄEVALE, mis on ühtlasi viimane sündmus enne lossi sulgemist remondiks. Tule Maarjamäe lossi (Pirita tee 56, Tallinn) ja veeda mõnus suvepäev koos pere ja sõpradega!

MAARJAMÄE LOSSIPÄEVAL tutvustame krahv Anatoli Orlov-Davõdovi perekonna suvemõisa põnevat lugu. Juba 31. augustil sulguvad lossi uksed remondiks ja nii saab lossipäeval toimuvatel RINGKÄIKUDEL piiluda sisse ruumidesse, mis tavaliselt on külastajatele suletud.

Kõik mänguhuvilised seltskonnad ja pered saavad tutvuda Maarjamäe suvemõisaga ka lahendades otsimismäng "LEIA MAARJAMÄE LOSSI AARDED". Mängu töölehed on võimalik endale hankida nii lossi kui tallihoone kassadest lossipäeval.

Toimub MÄLUMÄNG "MURRA MÄLU!“ suvelõpu eri, mis on pühendatud Eesti suvemõisatele ja supelsakslusele. Oma teadmisi saab proovile panna või uusi juurde hankida Eesti suvemõisate ja linnarahva suvituskommete osas.

Lossipäeval saab kehastuda tõeliseks lossipreiliks või –härraks ning poseerida FOTONURGAS ajaloolise Maarjamäe trepistiku foto taustal. Soovitame kasutada võimalust endale töötoas sobiv aksessuaar meisterdada!

Lossipäevale lisab meeleolu puhkpilliorkester PRITSU BRASS oma värske ja esmaettekandele tuleva esinemiskavaga! Samuti sõidab Maarjamäe lossi pargis hobukaarik.

Tallihoone ees on avatud TEADUSABI telk, mille kõrgelt haritud personal annab esmaabi tundmatute esemete tuvastamisel ja nende ajalisel määramisel, vajadusel ja võimalusel aidatakse ka ajalooalaste küsimuste lahendamisel. Kui teil on kodus perekonna n.ö reliikviaid või esemeid, mille kohta te tahate enamat teada saada, siis olete oodatud teadusabi telki. Oodatud on küsimused arheoloogiast, 20. sajandi klaasi ja portselani alalt, medalite, müntide ja aumärkideni!

Filmimuuseum tähistab lossipäeva samuti millegi erilisega! JAAK ELLING, tuntud filmifänn ja filmitehnika ajaloo fanaatik, tuleb 20. augustil Tõstamaa mõisast Maarjamäe lossi tutvustama kino ja helitehnilisi kaadervärke. Kell 12 ja kell 14 toimub kogunemine filminäitusel "SIIN ME OLEME" ning seejärel saavad huvilised tutvuda, kuidas tekib liikumise illusioon. Jaak Ellingu käe all elavnevad mitmed vahvad esemed ja elustuvad lugematud lood.

 

PÄEVAKAVA:

Kell 12-17

Otsimismäng „LEIA MAARJAMÄE LOSSI AARDED!“ Tublimatele auhinnad Kalevilt.

Hobukaarikuga sõitmine (lisatasu eest)

Pildistamisnurk „LOSSIPREILID- JA HÄRRAD“

TEADUSABI TELK, kus spetsialistidelt saab infot oma leidude/aarete kohta. Võta kaasa ese või pilt esemest.

Avatud on kohvik, muuseumipood ja loterii! NB! Iga loos võidab!

Kell 12.00 ja kell 14.00 Jaak Ellingu filmilood ja Maria Mangi juhtimisel ekskursioonid Filmimuuseumi näitusel „SIIN ME OLEME!“.

Kell 12.45 ja kell 13.45 rõõmustab rahvast puhkpilliorkester Pritsu Brass.

Kell 13.00 ja kell 16.00 ringkäigud Maarjamäe lossis

Kell 15.00 mälumäng „Murra mälu!“ suve eri „Eesti suvemõisad ja supelsaksad“

Fotol on näha Marienbergist (Maarjamäe) kulgev tee, mis viis edasi Piritale. Trepistik asus sel ajal veel otse mererannal. 20. saj algus. Eesti Ajaloomuuseum (N5631:688)

 

PILETIINFO:

Osalemine lossipäeva üritustel ja sissepääs Maarjamäe lossi ning tallihoonesse on 20. augustil kõigile 1 EURO.

Avatud on näitused "Siin me oleme! Eesti filmi esimene sajand", "Õhus on elektrit. Luksuslikust argiseks" ja tallihoones "Riik malelaual. Saksa okupatsioon Eestis 1941-1944".

 

NB! Pärast Maarjamäe lossi sulgemist 30. augustil 2015 jääb avatuks Maarjamäe TALLIHOONE.

NB! 20. augustil on külastajatele avatud ka Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone! Vaata siit!

 

Jälgi Eesti Ajaloomuuseumi uudiseid ka Facebookis

Lossipäeva toetab: