Avaleht > Uudiste arhiiv > TEEMAÕHTU NÄITUSEL "LAPSED JA SÕDA"
TEEMAÕHTU NÄITUSEL "LAPSED JA SÕDA"
Kolmapäev, 27 Mai 2015 09:21

Neljapäeval, 4. juunil 2015 kell 18.00 toimub Suurgildi hoones (Pikk 17, Tallinn) teemaõhtu, mis on pühendatud naistele ja lastele Teises maailmasõjas näituse „Lapsed ja sõda. 1941-1944“ raames. Külla tuleb kirjandusteadlane TIINA ANN KIRSS, kes on ka ise Eesti pagulaste perest pärit.

Mitmete Eesti elulookogumike väljaandmisega seotud, elulugusid uurinud Tallinna Ülikooli professor Tiina Ann Kirss võtab teemaõhtul kokku Eesti naiste ja laste elukäigud Teise maailmasõjaaegses Eestis ja samuti põgenikelaagrites. Juttu tuleb sellest, millised tendentsid olid läbivad, kuidas meenutatakse elulugudes sõda ja kuidas oma elu sõjakogemusest tingituna mõtestatakse.

Sellele arutelule loob Eesti Ajaloomuuseumi ja Tartu Mänguasjamuuseumi näitus „Lapsed ja sõda. 1941-1944“, emotsionaalse tausta, avades lapsepõlvemälestuste vahendusel ukse viie lapse ellu. Nii kuuleme näitusel Menda lugu, kelle kodu hävis 9. märtsil Tallinna pommitamise käigus. Samuti heidame pilgu Tartu tüdruku Aimi elule, kelle pere põgenes Saksamaale ja kes oli sõja tõttu sunnitud 1949. aastani elama Geislingeni põgenikelaagris kuni tal õnnestus koos emaga rännata Austraaliasse. Need on vaid kaks elusaatust näitusel, millesse sõda sekkus ja neid pöördumatult muutis.


Ettekande järel toimub ringkäik näitusel „Lapsed ja sõda. 1941-1944“. Ringkäiku juhib Eesti Ajaloomuuseumi näituste juht Ehti Järv.

Sissepääs teemaõhtule sooduspiletiga 3 eurot.

 

NB! Palume registreerida ennast SIIN

 

Teemaõhtud toimuvad Suurgildi hoones Eesti Ajaloomuuseumi ja Tartu Mänguasjamuuseumi näituse „Lapsed ja sõda. 1941-1944“ raames iga kuu esimesel neljapäeval v.a suveperioodil.

 

NB! Iga kuu esimesel neljapäeval on Suurgildi hoone avatud kell 10-20 (sissepääs muuseumipiletiga).

Kasutage suurepärast võimalust tulla pärast tööpäeva keskaegsesse gildimajja!

 

Fotol: Sõja aja laste mälestusted on kurvad ja rõõmsad ühtaegu. Sel pildil on näitusekülastaja Jaagub kuulamas mälestuskatkeid Aimi elust Saksamaal. Fotograaf: Vahur Lõhmus.

 

Näitust toetavad:

 

Lähem info:

Ehti Järv

Näituste ja ürituste juht

ehti.jarv(at)ajaloomuuseum.ee

Tel: 6968 607