Avaleht > Uudiste arhiiv > KURAATORITUUR JA TÖÖTUBA NÄITUSEL "LAPSED JA SÕDA"
KURAATORITUUR JA TÖÖTUBA NÄITUSEL "LAPSED JA SÕDA"
Reede, 15 Mai 2015 12:14

Neljapäeval, 21. mail kell 17.00 toimub Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones (Pikk 17, Tallinn) ekskursioon ja töötuba näitusel "LAPSED JA SÕDA. 1941-1944“. Osalemine eelregistreerimisel.

Sõja aja lastel oli palju vähem asju, kui tänapäeva lastel. Äraelamiseks piisas katusest pea kohal, toidust laual ja nii paljudest riietest seljas, et külm õues ära ei võtnud. Kuid ka selle vähese hankimiseks, tuli kõvasti vaeva näha ja olla väga leidlik, sest sõja ajal oli puudus nii kaupadest kui rahast.

Kust sõja aja lapsevanemad oma lastele vajalikke asju said? Millised olid sõja aja laste riided, jalanõud, koolitarbed ja mänguasjad?

Kuraatorituuril räägime Teise maailmasõja aegsete laste materiaalsest maailmast, asjade väärtusest ja igapäevasest toimetulekust.

Ringkäiguga samaaegselt toimub TÖÖTUBA „TIKUTOPSIDEST SALASAHTLID“! Töötuba on sobiv eelkõige 7-10 aasta vanustele lastele.

Sõja aja lastel oli poest ostetud mänguasju vähe. Mänguasju meisterdati ise kõikvõimalikest olemasolevatest asjadest ja kättesaadavatest materjalidest – ajalehepaberist, lõngast, puupulkadest jne. Tikutopsidest tehti nukumööblit ja samuti kasutati neid „aarete“ hoiupaikadena.

Töötoas meisterdame tikutopsidest sahtlikapi, kuhu on hea pisikesi asju pista. Sahtlitesse mahuvad ka tikunukk ja tikulennuk, mida on samuti võimalik kohapeal valmis teha.

 

Kuraatorituuri juhivad ja töötuba viivad läbi näituse kuraatorid Karin Konksi ja Helena Grauberg. Sündmuse kestus on 1 tund.

Osalemine eelregistreerimisel! Seda saab teha SIIN

Sissepääs muuseumipiletiga. Vaata piletihindu SIIT!

 

Eesti Ajaloomuuseumi ja Tartu Mänguasjamuuseumi näitus „Lapsed ja sõda. 1941-1944 on Suurgildi hoones avatud kuni 5. jaanuarini 2016.

 

Jälgi meie uudiseid ka Facebookis

 

Teate edastas:

Reti Meema

Kommunikatsioonijuht

reti.meema(at)ajaloomuuseum.ee

Tel: 6968 626

Mob: 5650 3357