Avaleht > Uudiste arhiiv > TEEMAÕHTU TALUARHITEKTUURIST TALLINNAS
TEEMAÕHTU TALUARHITEKTUURIST TALLINNAS
Laupäev, 28 Veebruar 2015 16:43

Eesti Ajaloomuuseumi teemaõhtud „Algused ja lõpud. Eeslinnast kesklinnaks“ jätkuvad neljapäeval, 5. MÄRTSIL 2015 kell 18.00 Suurgildi hoones (Pikk 17, Tallinn). HEIKI PÄRDI kõneleb Tallinnas säilinud vanadest taluhoonetest.

Linnaruumi areng viimasel sajandil on olulisel määral muutnud Tallinna arhitektuurset pilti. Kunagistest eeslinnadest on saanud südalinnad, puithoonete asemel kerkivad kivi- ja klaashooned. Tallinn on kasvades neelanud sadu talusid.

Eesti Vabaõhumuuseumi teadusdirektor HEIKI PÄRDI heidab pilgu ajale, mil praeguse linna aladel laiusid talud. Tänaseks on suur hulk neist küll jäljetul kadunud, aga päris palju taluhooneid elab uutmoodi edasi. Kus need asuvad ja kuidas näevad nad täna välja, sellest tuleb ka sedapuhku juttu.

Ettekande järel toimub ringkäik näitusel „Algused ja lõpud. Eeslinnast kesklinnaks, kus on võimalik nautida kunagise eeslinna miljööd läbi vanade fotode ning näha paljusid eeslinnas kasutatud esemeid. Ringkäiku juhib näituse kuraator Krista Sarv.

Sissepääs üritusele sooduspiletiga 3 eurot.

Palume eelregistreerida SIIN!

Fotol: Talumees linnas kartuleid müümas. 1920.-1930. aastad. Eesti Ajaloomuuseum (N 34531)

Järgmine teemõhtu toimub 16. aprillil 2015, mil alustame sarja uue hooajaga, mis on pühendatud 20. sajandi suurtele sündmustele. MATI MANDEL (Eesti Ajaloomuuseumi teadur-kuraator) räägib vastupanust Nõukogude okupatsiooni ajal.

 

Kasutage suurepärast võimalust tulla pärast tööpäeva keskaegsesse gildimajja moodsasse muuseumi!

Teemaõhtu neljapäevadel on Suurgildi hoone kõigile avatud kell 10-20.

 

Toetab:

 

 

Teate edastas:

Reti Meema

Kommunikatsioonijuht

reti.meema(at)ajaloomuuseum.ee

Tel: 6968 626

Mob: 5650 3357