Avaleht > Uudiste arhiiv > AJALOOLAUPÄEVAK TEISE MAAILMASÕJAAEGSEST EESTI MAJANDUSEST
AJALOOLAUPÄEVAK TEISE MAAILMASÕJAAEGSEST EESTI MAJANDUSEST
Reede, 13 Veebruar 2015 15:22

Laupäeval, 21. veebruaril kell 13.00 toimub Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis (Pirita tee 56, Tallinn) ajaloolaupäevak sarjast „Eesti Teises maailmasõjas“. Tartu Ülikooli ajaloodoktor OLAF MERTELSMANN räägib teemal “Eesti majandus Saksa okupatsiooni ajal.”

Nagu valitsemisrežiim, oli Saksamaa poolt okupeeritud aladel erinev ka majanduspoliitika. Näiteks Lääne-Euroopas ja Böömi-Määri Riigiprotektoraadis (protektoraat - territoorium, mis on mõne suveräänse riigi kaitse all) praktiseeriti kohaliku majanduse mobiliseerimist Saksa sõjavankri teenistusse ja ühisesse majandusruumi integreerimist – säilitades tihtilugu ka omandisuhted ja ettevõttete juhtimissüsteemid. Ida-Euroopas seevastu leidis aset kohalike ettevõtete ülevõtmine Saksa riiklike institutsioonide või eraettevõtete poolt. Olaf Mertelsmann kõneleb lähemalt Saksa majanduspoliitika üldistest joontest ja käsitleb põhjalikumalt idapoolsele Euroopale osaks saanud ekspluateerimispoliitikat Eesti näitel.

Fotol: Purustatud Majandusühisuse kaubaaidad Põhja tänaval Pärnus 1944 või 1945. aastal. Eesti Ajaloomuuseum (F3661:38)

Vaata ajaloolaupäevakute sarja infot SIIT!

Järgmine ajaloolaupäevak toimub 21. märtsil, mil räägitakse sõjapurustustest ja linnamaastike muutustest Teise maailmasõjaaegses Eestis.

Sissepääs ajaloolaupäevakule soodushinnaga 1 €.

Maarjamäe lossi juurde sõidavad bussid 1A, 5, 8, 34A ja 38, peatus Maarjamägi.

 

Maarjamäe lossis on avatud näitused - „ISEOLEMISE TAHE“ ,  „SIIN ME OLEME! Eesti filmi esimene sajand“ ja “Õhus on elektrit! Luksuslikust argiseks”. Astuge läbi ka Maarjamäe tallihoonest näituselt  “Riik malelaual. Saksa okupatsioon Eestis 1941–1944“.

 

Jälgi Eesti Ajaloomuuseumi uudiseid Facebookis

 

Ajaloolaupäevakuid toetab: