Avaleht > Uudiste arhiiv > TEEMAÕHTU "21. SAJANDI ARHITEKTUUR TALLINNA LINNASÜDAMES"
TEEMAÕHTU "21. SAJANDI ARHITEKTUUR TALLINNA LINNASÜDAMES"
Esmaspäev, 26 Jaanuar 2015 12:48

Eesti Ajaloomuuseumi teemaõhtud „Algused ja lõpud. Eeslinnast kesklinnaks“ jätkuvad neljapäeval, 5. veebruaril 2015 kell 18.00 Suurgildi hoones (Pikk 17, Tallinn), mil arhitektuuriteadlane TRIIN OJARI kõneleb 21. sajandi Tallinna südalinna arhitektuuri problemaatikast.

Millised uued hooned ja arhitektid on viimase kümnendi linnapildis eriti silmapaistvad?  Triin Ojari (Eesti Arhitektuurimuuseumi direktor, arhitektuuriteadlane) arutleb teemal, kuidas on taasiseseisvumise järel Tallinna linna südames toimunud ehitustegevus jõuliselt meie linnapilti kujundanud. Juttu tuleb sellest, mil moel on uusehitused muutnud inimeste elustiili ja suhet linnakeskkonda. Iseloomulikuks nähtuseks on äärmine tolerantsus kiirete muutuste suhtes ja soov säilitada ajaloolist pärandit, vanu linnaosasid. Ettekandeõhtul saab kuulda, kas ja mis on kaasaja arhitektuuris nii põhimõtteliselt teistsugust, et see avalikkuses teravat kriitikat pälvib.

Ettekande järel toimub ringkäik näitusel „Algused ja lõpud. Eeslinnast kesklinnaks, kus on võimalik nautida kunagise eeslinna miljööd läbi vanade fotode ning näha paljusid eeslinnas kasutatud esemeid. Ringkäiku juhib näituse kuraator Krista Sarv.

 

Sissepääs üritusele sooduspiletiga 3 eurot.

Palume eelregistreerida SIIN!

 

Teemaõhtud toimuvad Suurgildi hoones Eesti Ajaloomuuseumi, Muinsuskaitseameti ja Tallinna Ülikooli Ajaloo Instituudi näituse „Algused ja lõpud. Eeslinnast kesklinnaks“ raames.

 

Järgmine arhitektuuriteemaline õhtu toimub 5. märtsil 2015, mil HEIKI PÄRDI (SA Eesti Vabaõhumuuseum) räägib linna sisse jäänud taluhäärberitest.

 

Vaata kogu sarja infot SIIT

 

Kasutage suurepärast võimalust tulla pärast tööpäeva keskaegsesse gildimajja moodsasse muuseumi!

 

Teemaõhtu neljapäevadel on Suurgildi hoone kõigile avatud kell 10-20.

 

Fotol: Tornmajad Tallinna vanima eeslinna alal. Tartu maantee läbimurre. Fotograaf Vahur Lõhmus.

 

Toetab:

 

Teate edastas:

Reti Meema

Kommunikatsioonijuht

reti.meema(at)ajaloomuuseum.ee

Tel: 6968 626

Mob: 5650 3357