Avaleht > Uudiste arhiiv > SUUPILLI ÕPITUBA TALLIHOONES
SUUPILLI ÕPITUBA TALLIHOONES
Reede, 23 Jaanuar 2015 13:37

Pühapäeval, 8. veebruaril 2015 kell 13.00 toimub Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe tallihoones (Pirita tee 66, Tallinn) suupilli õpituba " LILY MARLEENI RADADEL".

Maarjamäe lossi tallihoones avatud näitus „Riik malelaual. Saksa okupatsioon Eestis 1941–1944“ annab esmakordselt põhjalikuma ülevaate ühest vastuolulisemast ja dramaatilisemast perioodist Eesti ajaloos. Kutsume huvilisi 8. veebruaril tutvuma näitusega ning õppima suupillimängu.

Kell 13.00 teeb muuseumipedagoog Liina Põldla soovijatele ringkäigu näitusel.

Kell 13.30-15.00 toimub suupilli tutvustus ja õpituba algajatele Ants Õnnise ja Teet Veskuse juhendamisel.

Fotol: Riigi Tööteenistuse (Reichsarbeitsdienst) noored musitseerimas. Rahvusarhiivi riigiarhiiv

Suupill on puhkpill, milles heli tekitatakse õhku läbi avade puhudes. Tihti loetakse suupilli Saksa rahvuspilliks, sest Teise maailmasõja ajal anti igale sõtta minevale Saksa sõdurile kaasa suupill. Suupill ja maailmakuulus rindelaul „Lily Marleen“ kõlasid Teise maailmasõja ajal sageli nii rindel kui ka tagalas. Üks suupill, mis on kingitud Eesti neiule saksa sõduri poolt on ka Eesti Ajaloomuuseumi näitusel. Suupill kuulus ühtlasi sõdurite seljakotti, omades meelelahutusliku ülesande kõrval ka teraapilist toimet, et saada veidigi üle sõjakoledustest.

Suupilli tutvustavad ning algtõdesid jagavad muusikud ANTS ÕNNIS ja TEET VESKUS.

 

Võta kaasa hea tuju ja oma suupill! Kui suupilli pole, siis saab seda soetada tallihoone kassast (kahte sorti pillid on hindadega 11.50 ja 6.50 eurot). Palume ostusoovist võimalusel ette teatada.

 

Õpitoas osalemine: 7 eurot (sisaldab muuseumipiletit, ekskursiooni ja suupilli õpituba)

NB! Palume registreerida ennast SIIN (gruppi mahub u 20 inimest)

 

Teate edastas:

Reti Meema

Kommunikatsioonijuht

reti.meema(at)ajaloomuuseum.ee

Tel: 6968 626

Mob: 5650 3357